Látková maska na spaní? Mnohem víc než jen módní doplněk

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Maska na spaní – věc, jejíž existence jste si jistě už všimli, přesto ji nepoužíváte. Možná vám není pohodlná, případně netušíte o benefitech, které její používání s sebou přináší. A proč byste měli její používání zvážit?

Spánek bude kvalitnější

Je spousta těch, kteří neusnou bez absolutní tmy. Tyto lidi ruší pouliční lampy, světýlka ze spotřebičů. Pokud patříte k nim, používání masky na spaní je pro vás jako dělané. Maska vám zajistí stoprocentní tmu, což znamená kvalitnější spánek. Naprostá tma nastartuje tvorbu melatoninu, kdy dojde k regeneraci celého organismu a obnovení poškozených buněk.

Vyspíte se i na cestách

Pokud často cestujete a čeká vás dlouhá cesta letadlem nebo autem, můžete masku na spaní sbalit s sebou. Jejím použitím si zajistíte tmu pro klidný spánek. Dobře může fungovat také v hotelu, kempu či penzionu. Při cestování nikdy nevíte, zda nebudete mít osvětlení přímo za oknem.

Zdroj: Freepik.com

Škraboška, která vás zahřeje

Pokud chcete svojí pleti dopřát trochu péče, ale nechcete kvůli tomu navštěvovat wellness, můžeme vám doporučit použití hřejivé masky na oči. To oceníte zejména v chladných měsících. Jen si to představte – můžete si pustit svoji oblíbenou hudbu, zapálit pár svíček, udělat si aromaterapii – a použít masku, která uvolní vaše oční okolí.

Když potřebujete probudit

Dalším pomocníkem ke kráse se může stát chladicí oční maska. Tu sice nebudete používat celou noc, přesto vám může pomoci. A to třeba ve chvílích, kdy se pořádně nevyspíte a budete potřebovat zkrotit kruhy pod očima. Chladivá maska vás zbaví otoků, kruhů pod očima a příjemně vás osvěží.

Používáte masku na spaní?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama