Vztah už nefunguje? Jak poznáte, že je čas na rozchod

Gynex

Reklama

Jste s partnerem neustále na nože, nevydržíte spolu v jedné místnosti a cítíte, že by vám bylo lépe bez něj? Zůstávat v takovém vztahu je vyčerpávající pro oba. Jak tedy poznat, kdy je možné vztah ještě zachránit a v jakém stádiu by byl lepší variantou rozchod?

Žádná komunikace

V dlouhodobě nefungujícím vztahu většinou každá snaha o komunikaci vyvolá další hádku nebo výčitky. Mnoho párů se přestává navzájem poslouchat a vnímat, proto jsou společné rozhovory plné zlosti, agrese a chaosu. 

Ticho v domácnosti

Pokud s partnerem nesdílíte žádné hovory, pouze se míjíte a tolerujete, jedná se o obrannou reakci, při které se chcete vyhnout dalším zbytečným konfliktům. Pokud si na tento stav již zvyknete a přestane vám překážet, je malá pravděpodobnost, že se mezi vámi tento problém napraví.

Chcete žít bez partnera? Rozchod je téměř jistý

V momentě, kdy začnete fantazírovat nad tím, jaké by to bylo, kdybyste se s partnerem rozešli a máte při té představě úsměv na tváři, je něco opravdu špatně. Láska k vašemu protějšku vyhasla a v takovém vztahu nemá smysl dále setrvávat. 

Trávíte volný čas odděleně

Společné koníčky nebo zážitky vymizely a nahradilo je trávení času v oddělených místnostech bytu? Zkuste začít znovu, zajděte spolu na vaše oblíbené místo, večeři nebo do kina, zkrátka dělejte to, co vás dříve spojovalo. Za zkoušku nic nedáte, a pokud by vám snaha měla zachránit vztah, tak jedině dobře.

Sex a intimita v koncích

Intimní život je důležitý pro spokojenost a prohloubení důvěry ve vztahu. Pokud z vašeho života sex vyprchal a s partnerem jste se od sebe odcizili, je váš vztah pravděpodobně v koncích. 

Buďte realisti

Snažte se na vztah podívat uceleně, objektivně a s nadhledem. Pokud cítíte, že jste už každý někde jinde, nic vás nedrží a byli byste raději každý sám, udělejte správnou věc a odejděte. Bude to sice bolet, ale časem vám bude lépe.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama