Kterým aktivitám byste se měli vyhnout po ránu?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Je zase ráno – zvoní budík a vy víte, že nastává další den, který budete trávit prací. Pokud svůj den chcete využít na maximum a večer se radovat z toho, že jste zvládla vše, co jste chtěla, můžete na svých snech začít pracovat už ráno. Pokud si chcete užít produktivní den, měla byste se po ránu vyhnout těmto aktivitám.

Ranní rituály jsou důležité

Každý z nás má ve svém životě několik rituálů, které neustále opakuje. Děláme je automaticky, aniž bychom přemýšleli nad tím, zda jsou pro nás vhodné či nikoliv. Právě ranní rituály mají velký vliv na to, jakým způsobem budeme prožívat zbytek dne. Zda budeme produktivní nebo ne. Některé z těchto rituálů nám mohou škodit – a dost možná je děláte i vy. Víte, které to jsou?

Nevstávejte na deset budíků

Patříte k těm, kteří neumějí vstát na jeden budík? Místo toho máte nastavené tři v rozmezí několika minut – a vstáváte právě na ten třetí, ty předchozí dva vás z postele nedostanou? Pak se nemůžete divit, že se nemůžete pořádně probrat. Po každém posunutí budíku znovu usnete a vstoupíte do dalšího spánkového cyklu, nepřirozeně ho přerušíte budíkem, a pak ještě jednou znovu. Takto si svůj spánkový cyklus nepříjemně nabouráváte – místo toho, abyste byla více odpočatá, budete bez nálady.

Seznam úkolů si dělejte už večer

Ve chvíli, kdy vstanete, byste se rozhodně neměla pouštět do sepisování úkolů na další den. To, co musíte následující den udělat, byste měla vědět už večer. Pokud si svůj seznam úkolů sepíšete večer, ráno můžete vstát a rovnou začít s jejich plněním. Vždy začínejte s úkolem, který ve vás probudí příval energie a dobré nálady.

Nekoukejte jen tak na internet

Mezi to nejhorší, co můžete hned po ránu dělat, je sednout si k telefonu, tabletu či počítači – a bezcílně brouzdat po internetu, případně vyřizovat e-maily. Zkuste svůj den začít jinak. Ze všeho nejdříve se pořádně nasnídejte, dejte si kávu, zacvičte si. Až potom se pusťte do online světa.

Vyhněte se složitému rozhodování

Svůj den nezačínejte tím, že se hned budete muset zbytečně rozhodovat. Je zbytečné trávit čas zdlouhavým a urputným přemýšlením nad tím, co si dnes oblečete, co budete snídat a kdy musíte vyrazit z domu. Neztrácejte čas i energii rozhodováním se nad stovkou banálních věcí – místo toho si šetřete energii na opravdu důležitá rozhodnutí v průběhu dne. A stejně jako u plánování úkolů – je spousta maličkostí, které si můžete naplánovat den předem. Nemusíte pak spěchat ráno.

Začněte snídat

Pokud jdete z postele rovnou do práce a vynecháváte snídani, děláte chybu. Vaše tělo potřebuje načerpat dostatek energie, se kterou bude pracovat během celého dopoledne. Snídejte to, co vám chutná. Pokud nesnášíte ovesné kaše, udělejte si míchaná vajíčka. Je to pouze na vás.

Co vy a ráno? Vstáváte bez problému? Co vás po ránu nabije energií?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama