Které návyky z vás vysávají životní energii? Přestaňte s nimi!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Stejně jako existuje řada dobrých návyků, které bychom měli v ideálním případě pravidelně opakovat, existuje i řada návyků špatných, které z nás vysávají dobrou energii. A které to jsou?

Neustálé kontrolování mobilu

Závislost na sociálních sítích a neustálé kontrolování notifikací je v posledních letech stále rozšířenější. Jak se tohoto zlozvyku, který se umí stát velkým žroutem času, můžeme zbavit? Pokud nečekáte důležitý pracovní hovor nebo zprávu, zapněte si letový režim.

Také zvažte, zda opravdu chcete trávit čas na tolika nejrůznějších sociálních sítích. Projděte si profily, které sledujete, a ty, které vám nic nepřináší, bez milosti promažte. Pomoci může také nastavení denních časových limitů na jednotlivé aplikace. Telefon je vhodné odložit nejpozději půl hodiny před tím, než ulehnete ke spánku.

Nedostatečný a nekvalitní spánek

Kvalita a množství vašeho spánku ovlivňuje nejen vaši náladu, ale i produktivitu a spokojenost. Zdravý spánek by měl trvat minimálně sedm (ideálně osm až devět) hodin, ulehat ke spánku byste měli v přibližně stejnou dobu každý den, bez ohledu na to, zda je pracovní den nebo víkend. 

Sedavý životní styl

Sedět osm hodin v práci a po příchodu domů si sednout k televizi může lidské tělo vyčerpávat překvapivě víc než celodenní fyzická aktivita. Proto je důležité zařazovat do vašeho denního programu alespoň nějaký pohyb. Stačí místo používání eskalátorů a výtahů využít schody a z práce chodit pěšky. Chůze je mimochodem nejpřirozenějším pohybem pro lidské tělo.

Špatné stravovací návyky

Ač se to na první pohled nemusí zdát, to, co jíme, ovlivňuje i naši náladu a chování. Střeva bývají označována jako druhý mozek a vyplavují až devadesát procent hormonu, který stojí za pocity štěstí – serotonin. Jakákoliv střevní nerovnováha tak ovlivňuje i naši náladu. Nejlépe vašemu zažívání prospějete omezením průmyslově zpracovaných potravin, a naopak konzumací potravin nezpracovaných.

Neschopnost říkat ne

Odsouhlasíte kolegyním každou výměnu směny, i když se vám to nehodí? Vezmete každou práci navíc, i když sotva stíháte svou vlastní? Říkat ne mnohdy není jednoduché nebo příjemné, ale pokud se k tomu neodhodláte, stanete se otroky druhých. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama