Kosmetické omyly, jimiž ubližujete své pokožce

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Trh je v současnosti plný nejrůznějších kosmetických produktů, takže není divu, když člověk neví, po čem sáhnout. Kromě toho je zde však i plno mýtů a polopravd, jejichž dodržováním můžete své pleti dost ublížit. Víte, jaké jsou časté omyly, jimiž ničíte svou pleť?

Kokosový olej pro krásnou pleť

I když existují oleje, které jsou pro vaši pleť vhodné (ideálně nějaké přírodní), rozhodně mezi ně nepatří ten kokosový. A to ani v super bio kvalitě. Pokud chcete pleť hydratovat, musíte tak učinit použitím něčeho tekutějšího, co se vsákne do pleti. Kokosový olej na ní jen udělá bariéru a ucpe vám póry. Výsledkem bude suchá pleť plná černých teček a pupínků.

Když mám mastnou pleť, nebudu ji ještě trápit krémem

Máte mastnou pleť, a proto jste se rozhodla, že ji nebudete mastit ještě víc? Přestala jste používat jakékoliv krémy, ale poctivě odmašťujete? Pak jste na rychlé cestě ke zbytečným vráskám. Mnoho žen má permanentně mastnou pleť právě kvůli tomu, že žádný krém nepoužily. Pleť se jen snaží si nějakou „vrstvu“ vytvořit sama. Ženy s mastnou pletí by měly používat krémy s lehkou texturou.

Tip: Přečtěte si také, jak správně pečovat o pleť večer.

Alkohol v kosmetice

Alkohol obsažený v kosmetice sice na pohled vaši pokožku zmatní a stáhne póry – avšak pokožka vám mírně nabobtná. Po vyprchání alkoholu je pokožka naopak podrážděná a zarudlá. Výsledkem jsou mladé slečny, které mají více vrásek než ženy o deset let starší.

Zdroj: Pixabay.com

Podkladová báze na každý den v týdnu

Používání podkladové báze pod make-up je fajn. Všechna líčidla na vás budou držet lépe. Je ale zbytečné vlastnit podkladovou bázi na mdlou pleť, na hydrataci nebo na vyhlazení či začervenání. To raději investujte do kvalitního make-upu.

Micelární voda každý den, bez oplachování

Stala se micelární pleťová voda každodenní součástí vaší péče o pleť? Pak se této vody, v níž se tvoří mýdlové bublinky, zbavte. Nebo si ji nechte jen na vzácné příležitosti. Micelární voda vám pleť vyčistí opravdu dokonale – pravidelným užíváním si však spíš uškodíte. Po jejím použití nezapomeňte obličej opláchnout čistou vodou.

Čištění pleti kartáčkem

Koupila jste si čisticí kartáček na obličej, s nímž svou pleť masírujete pravidelně každý večer? Pak byste měla zpomalit. Jen si sedřete zbytky zdravé kůže na vašem obličeji. Místo toho si dělejte jednou týdně kvalitní a jemný peeling.

O jakých kosmetických mýtech jste si myslela, že vaší pleti prospějí, ale později jste zjistila, že naopak ublíží?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama