Každá žena chce mít pleť bez jediné chybičky. Co pro to musíte udělat?

Gynex

Reklama

Dokonalá pleť bez jediné vady na kráse – inu tak to je sen snad každé z nás. Která žena by se při pohledu do zrcadla nechtěla kochat perfektní pletí, jež na sobě nemá ani jednu chybičku. Pravda – tohle prostě chceme všechny! Péče o pleť je prvním krokem k úspěchu.

Mít krásnou pleť přitom není zase až tak složité. Přestaňte proto závidět ženám okolo a místo toho své pleti věnujte tu správnou péči. Prozradíme vám, jak na to, abyste i vy měla obličej bez chybičky.

Základem péče o pleť je hydratace

Pokožka potřebuje pravidelnou hydrataci. Pokud jí hydratace chybí, začne to být rychle znát – předčasné stárnutí nebo také vznik vrásek. A těch se přece zcela upřímně děsíme úplně všechny, že?

Nezapomínejte proto obličej svědomitě hydratovat a zajistěte, že mu nebude chybět vláha. Používejte krémy s hydratačními složkami – denní i noční, jejichž použití rozhodně není dáno věkem.

Hydrataci prospěje také dodržování pitného režimu, o kterém se sice často mluví a všude se píše o jeho důležitosti pro tělo celkově, ale stále se mezi námi najdou ženy, které jej nedodržují a tělu nedopřávají tolik vody, kolik by potřebovalo.

Spánkem k dokonalé pleti

Zajistit si perfektní pleť i během toho, co budete klidně spát? Pokud na to půjdete chytře, tak je to opravdu možné!

Každé z nás by se určitě líbilo pečovat o pokožku v obličeji i během toho, co si necháme zdát něco hezkého, viďte? Věřte nebo ne, ale opravdu to jde. Krásné pleti prospěje nejen kvalitní a dostatečně dlouhý spánek, na kterém byste samy sebe určitě neměly šidit, ale také povlečení, na němž si večer co večer pohodlně ustelete.

Zkušenější ženy již vědí, že se vyplatí investovat do hedvábných povlaků na polštáře, které zabraňují vzniku vrásek a nezpůsobují pomačkání pokožky v obličeji.

Vhodná volba kosmetických produktů je základ

Pokud je při péči o pleť něco skutečně zásadního, pak je to volba kosmetických produktů, které dnes a denně vesele používáte. Samozřejmostí každé ženy by měla být znalost typu pleti – ne všechny totiž máme stejný typ a je potřeba vědět, jaký je ten váš, protože jedině tak si budete umět vybrat vhodnou kosmetiku.

Tip: Vyzkoušejte přírodní kosmetiku od firmy Energy-Tábor a nechte se hýčkat přírodou.

Je rozdíl v kosmetice pro ženy se suchou pokožkou a mezi kosmetikou určenou pro majitelky mastné pleti. Pokud nedbáte na doporučení a kosmetiku vybíráte od oka (nebo podle nejnižší ceny), pak nemůžete být nemile překvapené, když bude mít vaše pleť k dokonalosti daleko.

Čistota štětců se nesmí podcenit

Ať už se s pomocí štětců líčíte každý den, nebo po make-upu sáhnete jen tu a tam, v každém případě byste měly myslet na jejich pravidelné čištění. Čistota štětců se totiž nesmí podcenit.

I na štětcích, se kterými se líčíte, se usazují nejrůznější bakterie, jež mohou na vašem obličeji napáchat nepěknou paseku. Čištění štětců sice není nejzábavnější činnost, ale zabere jen pár minut a určitě se vyplatí.

Tip: Přečtěte si také, jaké jsou kosmetické omyly, kterým ubližujete své pleti.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama