Jste ve stresu a potřebujete vypustit emoce? Vyběhněte na čistý vzduch!

Gynex

Reklama

Je asi pravdou, že by si kdejaký muž nedokázal ani představit, jak obtížný život ženy dokáže být. Práce, kariéra, rodina, měsíční cykly a tenhle kolotoč se točí do nekonečna. Není tak divu, že my ženy potřebujeme pravidelně vypustit páru a odejít tak z prostředí, kde jsme často pod tlakem.

Možná se ani vy právě teď necítíte ve své kůži a máte pocit, že je toho na vás až příliš. Pokud pociťujete stres a chcete vybít emoce, jděte běhat!

Běh je skvělý způsob, jak pročistit emoce a zlepšit vaše zdraví

Jedná se o možnost, jak trénovat své tělo a držet jej v dobré kondici a zároveň u toho vypustit nezdravé emoce nashromážděné ze všech povinností a problémů.

Běh je přirozený lidský pohyb, na který potřebujete jen pohodlnější oblečení a boty a můžete jít na věc. Pokud nejste běžci s ambicemi, tak už od začátku nekoukejte na jakékoliv časy, kilometry a jiné. Jdete se prostě uvolnit do přírody, nadýchat se čistého vzduchu a uvolnit trochu hormonu štěstí.

Začínejte s běhy vždy hodně zlehka. Pokud vám to přijde málo, tak přidat můžete vždy, ale „přepálený“ začátek vám může znechutit celý zbylý běh. Ideálně běhejte s kamarádkou, se kterou si můžete celou dobu povídat.

Pokud u běhu udržíte dostatek dechu k plynulému rozhovoru, máte ideální tempo. A pokud jste sami? Tak si pusťte do uší oblíbenou hudbu a trať začne ubíhat naprosto sama. Jen pozor na to, ať v rytmu hudby opět nepřeženete tempo.

Tip: Přečtěte si také, jak zvládat stres, co ho způsobuje a jaké jsou důsledky dlouhodobého stresu.

Zdravotní procházka, kanicross a nordic walking

Opět se jedná o předěl mezi sportovní aktivitou a čistou relaxací, ale záleží jen na vámi stanovené rychlosti, čemu se to bude blížit víc. Běžná procházka do přírody na čistý vzduch je uvolňující a nenáročná.

S příjemnou hudbou v hlavě tak můžete přijít na úplně jiné myšlenky a užít si tak volnost a odpočinek. Pokud chcete chodit i delší vzdálenosti, tak popřemýšlejte o takzvaných nordic walkingových holích, kterými se máte šanci odpichovat. Mohou vám napomoci z grácií zdolávat obtížnější terén a ulehčit nohám nachozené kilometry.

Pro milovnice psů je pak skvělou sportovní aktivitou kanicross. Díky specializovaných kšírám máte možnost připnout svého chlupatého mazlíčka kolem pasu a pak je už jen na vás, zdali si půjdete zaběhat, nebo se půjdete jen zlehka projít.

Cyklistika je jen tak náročná, jak si ji uděláte

Čerstvý vzduch můžete načerpat i na cyklistickém sedle. A to opravdu příjemně! Je totiž jen na vás, zdali si zvolíte výjezd, sjezd či hornatý terén. Jestli pojedete závodním tempem, ať uvolníte emoce a endorfiny, nebo jestli se obrátíte na klidnou odpočinkovou jízdu a zkrátka se jen protáhnete na čistém vzduchu.

Cyklistika bude jen tak náročná, jak náročnou si ji uděláte. Poslouchejte své tělo a nepřeceňujte své možnosti. Má to být především radost!

Tip: Je cyklistika vaším koníčkem? Zjistěte, co vše je potřeba zkontrolovat než vyjedete na cesty.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama