Je vám horko? Poradíme vám, jak se ochladit

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Ačkoliv se v zimě schováváte pod peřinu a ideálně i do náruče svého partnera, před letními vedry se neschováte – nemáte šanci. A protože je před námi ještě spousta horkých dní, máme pro vás několik tipů, jak se na ně připravit.

Možná teplé počasí milujete, možná ho nenávidíte – v obou případech je však potřeba se chránit. Letní vedra jsou pro lidský organismus velkým náporem, proto mu musíte ulehčit. A my vám dnes řekneme, jak se můžete před nepříjemným vedrem chránit. 

Nezapomínejte na pitný režim

Pitný režim bychom měli dodržovat v průběhu celého roku, během letních veder je to však ještě důležitější. Právě tekutiny vás totiž mohou ochladit. Proto pijte průběžně během celého dne, určitě nečekejte na pocit žízně. Pijte ideálně čistou vodu, případně ji ochuťte citrusy a bylinkami. Pokud bude během dne probíhat fyzická zátěž, pijte více než obvykle.

Pozor na alkohol

Zatímco vodu byste měli pít v horku po litrech, u alkoholu byste se měli mít na pozoru. A to platí také o pivu, které hodně lidí používá k osvěžení nejčastěji. Konzumace alkoholu však vede k zahřívání organismu. Alkohol vás navíc bude dehydratovat, proto myslete na to, že v případě, kdy alkohol konzumovat budete, byste měli pít také více vody.

Slaná a kořeněná jídla nejsou vhodnou volbou

Ideální jídla na léto jsou ta, která budou ze zeleniny a lehčí na žaludek. Problémy mohou způsobit tučná a kořenitá jídla. Koření, jako jsou pepř, zázvor a chilli, zvyšují pocení a zahřívají. Pokud vás během léta trápí nadměrné pocení, měli byste si pohlídat příjem soli – jeden litr potu obsahuje doporučenou denní dávku soli. Draslík doplňujte spíše iontovými nápoji, místo silně solených pokrmů.

Bavlna a len jako nejlepší společníci

Oblečení ze syntetických materiálů nechte během léta stranou. Naopak noste oblečení, které bude prodyšné a nebude se na vás lepit stejně jako syntetika. Vybírejte si z kousků světlých barev. Ideální jsou přírodní materiály, které jsou vyrobeny ze stoprocentní bavlny či lnu.

Termální voda by neměla chybět v žádné kabelce

Pokud běháte celý den po městě a potřebujete se okamžitě osvěžit, neměla by vám v kabelce chybět termální voda ve spreji. Tyto čistě přírodní produkty jsou často obohaceny o další složky, díky nimž se vaše pleť osvěží, současně o ni budete pečovat. Jde o skvělé osvěžení během horkých letních dní. Navíc je můžete stříkat i přes make-up, díky jemné mlze, která ze spreje půjde, se nerozmaže.

Víte o dalších způsobech, jak se můžete během léta osvěžit?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama