Je detox mýtus, nebo pravda? Poradíme vám, jak o něm správně přemýšlet

Gynex

Reklama

Velice známý detox je mnoha lidmi považovaný za naprostý mýtus k marketingovým a prodejním účelům zázračných nápojů. Jenže mýtus to ani zdaleka není a pravidelný detox je pro tělo nejen prospěšný, ale pro zachování ideální funkce mysli i těla je dokonce zcela nepostradatelný.

Jaký názor na detox máte vy? Patříte k těm, kteří jen považují za sprostý marketingový trik? Nebo naopak zastáváte názor, že má na naše tělo pozitivní dopad?

Nejedná se o zázračnou léčbu, ale pravidelný lék

A proč detox vůbec existuje a je potřeba? Je to jednoduché. Žijeme totiž v době plné stresu, vedle kariéry a práce jsme navíc vystaveny tomu, že se musíme zároveň starat o pohodlí a bezpečí rodiny.

To vše má za jednoduchý následek, že se stres kumuluje do nekonečna a časem na nás začne padat únava a vyčerpání, jako bychom ani na vteřinu nezavřely oči.

Tohle hromadění stresu může dojít až tak daleko, že přichází i deprese, problémy se spánkem, migrény a nechutenství. To vše jsou důvody k tomu, abychom se jednou za čas zastavily a onen pověstný detox si dopřály.

Detox není jen o zázračném nápoji!

Jenže tady přichází onen mýtus. Detoxikační nápoje jako zázračné prostředky k nastartování organismu. Není to totiž pouze o nich. V rámci detoxikace je samozřejmě nevyhnutelné, aby došlo k úpravě jídelníčku a ovocně-zeleninová strava je na krátkou dobu vážně cesta k pročištění organismu po fyzické stránce. To vše je ale opravdu k ničemu v moment, kdy do sebe budeme nakopávat celé litry nápoje a u toho lítat jako „hard na koštěti“.

Základem je tak v první řadě klid a vybočení od všech těch věcí, které nás normálně tak stresují. Přenechejte svoje povinnosti v domácnosti na krátkou dobu manželovi, nebo dětem.

Nebo se zkrátka zvedněte a odejděte z prostředí, kde neustále pracujete někam, kde máte šanci odpočívat. Nejde o žádnou dvoutýdenní dovolenou a přesně takový odpočinek na jeden víkend si několikrát ročně bezpodmínečně zasloužíte.

A jak je to s detoxikačními nápoji?

Detoxikační nápoje jsou pak součástí očisty po fyzické stránce. Stará čínská medicína praví, že vše začíná v břiše, a z velké části je to i v dnešní moderní medicíně pravda. Kvalitní příjem potravy a její zpracování je základní kámen k tomu, abychom měly na celodenní nasazení dostatek energie a nedorazila předčasná únava a vyčerpanost.

A to je také velkým důvodem, proč se při svém detoxikačním období zaměřit i na pověstné koktejly z ovocně-zeleninových složek. Ty totiž tvoří z většiny voda a jedná se tak o čisté živiny s kvalitním složením.

Ať už jste si na začátku dnešního článku o detoxu myslela cokoli, nyní jste možná změnila názor. I kdyby vás však dnešní článek názor změnit nepřiměl, proč to alespoň nezkusit a nezjistit, co právě s vámi provede?

Tip: Chcete zhubnout? Zjistěte, proč byste matcha čaj rozhodně měli vyzkoušet.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama