Jak zatočit s nudou ve vztahu

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nuda ve vztahu – něco, co zažije zejména v dlouhodobém vztahu mnoho párů. Každodenní rutina a stereotyp mohou být pro někoho po delší době monotónní, proto je dobré čas od času vztah okořenit. Nový společný koníček či zábava obnoví ztracenou jiskru a utuží váš vztah.

Smích je koření života

Zavzpomínejte na vaše seznámení s partnerem, sbližování se a začátek vztahu. Určitě najdete momenty, nad kterými se dnes s radostí pousmějete a vrátí vás do minulosti plné humoru a vtipných chvil. Udělejte něco zábavného, kdy se budete cítit bezstarostně a šťastně. Podívejte se například na vaši oblíbenou komedii, kterou oba milujete. Zkrátka – zkuste se spolu smát.

Vzpomínejte na začátek vztahu

Začátky jsou především o příjemném trávení volného času a poznávání toho druhého. Vraťte se k činnostem, které jste společně provozovali, a naplňovaly vás, jen jste na ně postupně zapomněli. Chodili jste pravidelně do kina, nebo naopak seděli u stolu a hráli hry? Zapojte tyto aktivity znovu do svého života.

Běžte na rande

V dlouhodobém vztahu se na slovo rande příliš nehraje, řeší se zejména každodenní záležitosti a provozní věci. Nemáte dostatek prostoru na společnou řeč, vše odkládáte a pohybujete se pouze na místech, která dobře znáte. Zkuste si vyrazit na opravdové rande, hezky se oblečte a připravte. Nepřemýšlejte nad prací, nikam nespěchejte a nechte všemu volný průběh.

Zdroj: Freepik.com

Překvapení vždy potěší

Máte špatný den a protějšek vás překvapí uvařenou večeří, dezertem či nějakou drobností? To by přece nenechalo chladným žádného člověka. Pocit, že na vás partner myslí a obdaruje vás maličkostí, je k nezaplacení. Nemusí se vždy jednat pouze o jídlo, i úklidem potěšíte. Mnoho domácností má mezi sebou rozbroje právě kvůli němu, proto čistý a uklizený byt často udělá velkou radost.

Zkuste něco nového

Sezení na gauči a sledování televize má jistě něco do sebe, ale často je to nudná a nezáživná aktivita. Promluvte si s partnerem, zda souhlasí s nápadem na nový společný koníček. Nemusí se hned jednat o něco akčního, udělejte kompromis, abyste byli spokojeni oba. Výlet, sport, tvůrčí činnost nebo dávka kultury? Je to jen na vás.

Tip: Vyzkoušejte třeba cvičení jógy, vyberte si typ, který vám bude nejblíže a spojte zábavu se zdravým životním stylem.

Komunikace je základ

Pokud jeden z vás cítí, že začíná být nespokojený a vztah ho nenaplňuje, je důležité si o tom se svým protějškem promluvit. Partner vás vyslechne, zjistíte jeho pohled na věc a budete mít možnost vše společnými silami vyřešit. Nesnažte se utéct, skrývat své pocity nebo je ignorovat. Na zdravém vztahu pracujete celý život, proto byste svému partnerovi měli bezmezně důvěřovat a být otevřeni všem variantám.

Jak bojujete s nudou ve vztahu vy?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama