Jak začít se cvičením doma? Stačí pár maličkostí

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Domácí cvičení nás bude nejspíš ještě nějakou dobu doprovázet – minimálně do doby, než se bude dát cvičit venku, na sluníčku. Pokud chcete zapracovat na své postavě, budete se muset přinutit ke cvičení. A my víme, že doma je to těžší než v posilovně, kde si tu zaplacenou hodinu nechcete jen odsedět. Naštěstí víme, jak si můžete svůj start usnadnit a jak začít cvičit doma.

Cvičení v posilovně je snadnější než cvičení doma. Nejsou za tím však jen posilovací stroje a další nářadí, ale zejména prostý fakt, že na člověka toto prostředí působí tak nějak motivačně a nutí jej se sebou něco dělat. Doma je to mnohem těžší. Obzvlášť ve chvíli, kdy jsme doma již několik týdnů. Víme však, jak si můžete podmínky pro domácí cvičení nastavit, aby vše fungovalo tak, jak má.

I cvičení doma je účinné

Spousta lidí má v hlavě zafixovaný mýtus, že cvičení doma není dostatečně efektivní. Po každém tréninku potřebujete mít pocit, že jste odvedli maximální výkon. V tělocvičně můžete cvičit i zlehka, jednu hodinu – a tohoto pocitu dosáhnete. Při cvičení doma u seriálu to není tak jednoduché. Vše je však o nastavení vaší mysli. I doma můžete podat stejný výkon.

Kupte si základní pomůcky

I když umí cviky s vlastní vahou dělat divy, váš trénink si musíte umět zpestřit. I proto si nějaké základní vybavení pořiďte. A co si můžete koupit? Základem by měla být kvalitní podložka, chybět by vám neměly ani jednoruční činky, ideálně ve více vahách, minimum pro začátečníka jsou dva kilogramy. Praktické jsou také odporové gumy, s nimiž můžete cvičit mimořádně efektivní posilovací cviky.

Tip: Přečtěte si také, jak zpevnit paže a vyzkoušejte cviky, které vám k pevným pažím pomohou.

Zdroj: Freepik.com

V jakém prostředí cvičit?

Pokud chcete cvičit doma, musíte tomu uzpůsobit svoje prostředí. Pokud máte prostorné bydlení, máte vyhráno. Najdete si místo, které bude sloužit jen ke cvičení. Pokud bydlíte v malém bytě, mějte své pomůcky na očích a snadno dostupné. Pokud je schováte do sklepa, je malá šance, že pro ně zajdete a půjdete cvičit. V tomhle je lepší, když vás budou „strašit“ v obývacím pokoji.

Top: Chcete zhubnout boky? Poradíme vám jak na to.

Oblečte se sportovně

Velký rozdíl mezi cvičením doma a v posilovně je skryt v rozdílném oblečení. Ve fitku se snažíte vypadat co nejlépe, i když z vás tečou doslova litry potu. Doma máte tendenci cvičit v tom, co máte zrovna na sobě. My vám doporučujeme cvičit i doma v předem připraveném oblečení. Vše můžete doplnit papírem připevněným k lednici, kde budete mít kalendář s rozpisem tréninků.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama