Jak začít s meditací?

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

Patříte k lidem, kteří si myslí, že je meditace něčím složitým a těžkým? Ano, částečně je to pravda. Nejde o něco, co by zvládnul každý hned na první pokus. Pokud ale vytrváte, odměnou vám bude klid na duši a celková pohoda. Poradíme vám jak meditovat a jak s meditací začít.

Správné načasování

Meditace je způsobem, jak můžete relaxovat. I proto by měla být prováděna v čase, který vám bude plně vyhovovat. I proto si naplánujte, kdy zhruba budete mít čas sami na sebe a kdy vás nikdo nebude rušit. Tento čas se snažte dodržovat. Za ideální čas se považuje například doba východu nebo západu slunce.

Vhodné místo

Stejně jako vhodnou denní hodinu pro vaši meditaci si budete muset vybrat místo, kde nebudete nikým rušeni. K meditaci, která by se měla stát příjemným a uvolňujícím zážitkem, budete potřebovat tiché a klidné prostředí.

Ideální pozice

I pozice, v níž budete sedět, může mít na vaši meditaci vliv. Vaše poloha by měla být uvolněná, ale přesto stabilní – měli byste se cítit pohodlně. Ideální je rovný sed se vzpřímenou páteří. Ramena a krk nechte uvolněné a mějte zavřené oči.

Zdroj: Pixabay.com

Nepřejezte se

Ideální doba na meditaci je před jídlem. Po jídle můžete při meditaci usínat. Nikdy však nemeditujte přímo hladoví. Při křečích z hladu se totiž nedokážete pořádně uvolnit. Zkuste meditovat dvě hodiny poté, co jste naposledy jedli.

Tip: Meditace je vhodná pro celkové sklidnění a utlumení stresu.

Klidně si zacvičte

Svoji meditaci můžete začít menším rozcvičením. Ideální je například jóga. Taková cvičení vám pomohou zlepšit krevní oběh, odstraní ochablost a neklid vašeho těla. Jistě znáte ten pocit lehkého těla po cvičení.

Dýchejte

Dýchání je důležitou součástí meditace. Před samotnou meditací se připravte hlubokým dýcháním. Zklidníte rytmus dechu, zpomalíte své srdce a uvolníte svoji mysl. Nezapomínejte na mírný úsměv, mračení nikomu neprospívá.

Konec meditace

S blížícím se koncem meditace nespěchejte na otevírání očí a pohybování se. Všemu dopřejte dostatek času, uvědomujte si sebe, ale i své okolí.

Meditujete? Jaké máte s meditací zkušenosti? Budeme rádi, když se s námi o svoje zkušenosti podělíte.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama