Jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Milujete cestování, ale během všech letištních kontrol jste napjatá, zda jste udělala všechno správně? Letos to můžete změnit. Kromě kontroly pasu, platebních karet a pojištění byste se měla zaměřit na kontrolu kosmetiky. Když budete vědět, jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla, vyhnete se problémům, s nimiž byste se mohla setkat při check-inu. 

Stres při cestování už zažívat nemusíte

Jistě to znáte – pár dní před odletem na vysněnou dovolenou perete jednu pračku za druhou, protože si s sebou chcete sbalit všechno potřebné. Chcete mít plavky do moře, plavky do bazénu, šaty do města a šaty na párty. Všechno tohle cestovní šílenství bývá často spojováno se stresem a pocitem, že jste něco zanedbala. Poté, co si sbalíte vše potřebné a jste ráda, že jste kufr vůbec zavřela, zjišťujete, že jste nezabalila kosmetiku.

Při balení myslete na to, že některou kosmetiku si můžete koupit až na místě – například sprchový gel. Ten budete mít často už na hotelu. Balte s sebou pouze tu kosmetiku, u které máte jistotu, že ji budete opravdu používat. 

Pravidlo 3-1-1

I když o tomto pravidlu, které zní jako tajný kód, slyšíte možná poprvé, může vám balení vaší kosmetiky značně usnadnit. Jde o pravidlo, které se používá téměř po celém světě – vychází z amerického Transportation Security Administration Liquids rule of U. S., u nás je známé jako pravidlo o tekutinách v letecké přepravě. Toto pravidlo určuje, kolik tekutiny, gelu, krému, pasty či aerosolu můžete pronést bezpečnostním screeningem na letišti. 

3 (znamená 3,4 unce – 100 ml)

Žádná z tekutin, kterou převážíte v příručním zavazadle, nesmí svým objemem překročit 100 ml. Pokud tedy doma máte šampony a krémy, které mají větší objem, musíte si koupit menší lahvičky, do kterých kosmetiku přelijete. Tyto lahvičky seženete v každé drogerii, navíc si s sebou povezete to, co opravdu používáte. Další možností je nákup cestovních miniatur. 

1 (znamená 1 pytlík nebo tašku)

Kosmetiku musíte uložit do průhledného a uzavíratelného one-quart size pytlíku či tašky. Jeden quart je objemová jednotka užívaná v USA a je rovna 946,352946 cm3 v rámci metrického systému. Pro vás to znamená, že součet 100 ml lahviček a menších lahviček nemůže ve výsledku přesáhnout objem jednoho litru. Pytlík musí jít snadno otevřít i uzavřít. 

1 (znamená jednu osobu)

Jeden litr tekutin může v příručním zavazadle převážet pouze jedna osoba – až na výjimku, kterou jsou léky s potvrzením od lékaře, dětská strava, diabetická souprava a jiné. Pokud s sebou nevezete nic z výše zmíněného, platí jeden litr tekutin na osobu. Přebytek jde do odbaveného zavazadla, případně odpadkového koše.

Co se počítá do kapalin?

  • všechny nápoje: polévky, vody, sirupy
  • kosmetika a toaletní potřeby
  • spreje a pěny na holení, laky na vlasy a sprejové deodoranty
  • zubní pasta
  • sprchové gely, gely do vlasů a šampony
  • tekutina na kontaktní čočky

Ať už se balíte kamkoliv, nezapomeňte si svou cestu užít. Nyní už víte, jak si sbalit kosmetiku tak, aby nezůstala na letišti.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama