Jak vybrat vhodný střih sukně

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nejspíš to znáte. Chcete si koupit sukni, v obchodě jich vidíte spoustu, hodně z nich se vám líbí, ale ve zkušební kabince se zhrozíte tím, jak vypadáte – sukně vám absolutně nesedí! Někdy to je i světlem v kabince, ale to poznáte sama. Právě pro takové z vás vznikl tento článek, který se bude zaobírat jednotlivými střihy sukní a tím, pro jakou postavu jsou vhodné.

Pro začátek vám představíme typy ženských postav, které jsou k vidění nejčastěji. Právě na nich si budeme demonstrovat to, proč by ta či ona postava měla nosit takovou sukni a jinou ne. Jde o postavy typu: hruška, jablko, přesýpací hodiny se silnějšími stehny, přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – a nakonec hubená slečna, která může nosit téměř vše. A my jí pouze tiše závidíme.

Střihy sukní

Áčková sukně

Áčková sukně je jednou z mála sukní, která sedne každé postavě. Svůj název dostala díky tomu, že nám svým tvarem připomíná písmeno A. Takovou sukni můžete díky její pohodlnosti nosit celý den – a to téměř kamkoliv. Nezáleží na tom, zda do města, práce nebo divadla.

 • Hruška – U postavy typu hruška zvýrazní sukně vaše pozadí, které zde bude sloužit jako základna pomyslného trojúhelníku, který bude sukně vytvářet.
 • Jablko – Postava typu jablko je na oblékání snad ta nejkomplikovanější, protože často vypadá mohutně, v některých kouscích oblečení i jako „krabice“.  Tomuto typu postavy sluší hlavně šaty, které nejsou nikde přerušované, a tím pádem neupozorňují na nedokonalosti. Proto také u áčkové sukně hledejte jednoduché kousky. Jablko má často štíhlé nohy, bohužel – u krátké sukně, která by je ukazovala, by vaše postava lichotivě nevypadala. Ideální je délka alespoň po kolena, ale klidně i delší.
 • Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Ženy s touto postavou zajásají. A to hlavně díky tomu, že jim áčková sukně chytře skryje přechod z boků na stehna, který nemusí vždy vypadat zrovna přitažlivě. Vyhnout byste se měly sukni, která bude moc krátká – zvýraznila by vaše silnější stehna.
 • Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Vaše postava je ideální pro sukně nad kolena. Zvýrazní váš úzký pas, skryje případnou nedokonalost.
 • Štíhlá postava – Pokud vlastníte štíhlou postavu, můžete si pohrát se vzory, ale také délkou, která může být i mini.

Pouzdrová sukně

Pouzdrová sukně je druhou sukní, kterou si může dovolit téměř každá žena. Bát se jí nemusí ani ženy s kyprými tvary, pokud však vlastníte „bochánky, hrbolky, apod.“ na stehnech, sukně vám slušet nebude, protože právě v těchto místech sukně obepíná nejvíce a na váš problém by upozornila. Samozřejmostí je správně zvolené spodní prádlo, které by nemělo být pod sukní vidět. Zkusit můžete i to stahovací, které vás může zbavit případných bochánků.

 • Hruška – Vaše postava je jako dělaná pro pouzdrovou sukni. A to hlavně střih, který vám bude začínat kousek nad boky.
 • Jablko – K jablku se hodí pouzdrová sukně ke kolenům, která zvýrazní vaše štíhlé nohy. Doporučujeme vám sukni doplnit svetříkem, cardiganem nebo blejzrem – což naruší střed postavy.
 • Přesýpací hodiny se silnějšími stehny, přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Těmto postavám sluší sukně od boků, protože ta od pasu by z vaší postavy udělala jednolitý blok.
 • Štíhlá postava – Vaší postavě bude slušet sukně s vysokým pasem, která zvýrazní vaši siluetu.

Rovná sukně

Rovná sukně je první z těch, které sedí pouze určitému typu postavy. Sukně tohoto tvaru dokonale kopíruje šířku stehen, proto není dobrá pro postavy, které mají příliš velká a široká stehna – je to logické, protože díky sukni budou vaše široká stehna poutat ještě více pozornosti než normálně. Pozor byste měly dávat obzvlášť na sukně z tuhého materiálu, který bude napínán ještě víc. Tento střih sedí hlavně štíhlým ženám, které mají větší tendence k rovným stehnům.

Zdroj: Freepik.com

Sukně s volánkem a godetová sukně

Tyto typy sukní jsou vlastně pouzdrové sukně, které jsou dole rozšířeny o volány nebo klínové vsadky – godety.

 • Hruška – Ve vašem případě se zaměřte na sukni s měkčím volánem, který vám zbytečně nepřidá optická kila navíc.
 • Jablko – Pro tento typ postavy se tato sukně nehodí, protože by z vás dělala „kuličku“. Výjimkou je sukně z jemného materiálu, ta bude vaši postavu změkčovat.
 • Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Zde myslete hlavně na to, jak široká jsou vaše stehna. Podle nich vybírejte tuhost látky i typ volánu.
 • Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Vašemu typu postavy bude tato sukně slušet.
 • Štíhlá postava – Vaše výhoda tkví v tom, že můžete vybírat i z tužších materiálů.

Maxisukně

Maxisukně jsou velmi oblíbené. A to nejen díky svému střihu, ale i faktu, že skryjí drobné nedokonalosti.

 • Hruška – Vaší postavě sukně slušet bude, pokud však máte široká stehna, nevybírejte úzkou sukni.
 • Jablko – Jablku maxisukně příliš slušet nebude, protože by z vás jeden kus dlouhého materiálu udělal mohutnou kouli.
 • Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Vyhněte se sukni, která bude sloupcovitá.
 • Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Tomuto typu postavy sedne nejvíce sukně, která se bude rozšiřovat od pasu.
 • Štíhlá postava – Dívky, které jsou štíhlé, se nemusí bát různých střihů, ale ani materiálů.

Zavinovací sukně

Zavinovací sukně můžete sehnat v různých materiálech, ale i délkách. Vždy ale musíte myslet na to, že díky své přiléhavosti budou kopírovat vaše pozadí, ale i boky. Sehnat lze ale také volné sukně, ty sednou i těm, které mají větší stehna.

Jaký střih sukně nosíte nejraději? Dáváte přednost volnějším kouskům, nebo milujete ty, které vám vyrýsují postavu?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama