Jak vybrat správný odstín rtěnky pro každou ženu

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Rtěnka by neměla chybět v kosmetické taštičce žádné ženy. Zatímco jednou z vás udělá jemnou a elegantní dámu, jindy z vás udělá krásku, na kterou bude radost pohledět. Víte ale, jak vybrat odstín rtěnky, který bude slušet právě vám?

Pokud přemýšlíte nad způsobem, jak se můžete udělat krásnou během pár vteřin, aniž byste si musela čtvrt hodiny hrát s kouřovým líčením, doporučujeme vám rtěnku. Na trhu je spousta barev a jejich odstínů – je tedy jisté, že si vyberete takovou, která vám bude slušet. Pokud z obchodu odcházíte vždy zklamaná a bez rtěnky, protože vám žádná neslušela, možná jste si nezkusila tu pravou. My vám poradíme, jak vybrat rtěnku, která vám bude slušet!

Červená rtěnka: Bude slušet každé ženě

Máte pocit, že červená rtěnka není tím pravým právě pro vás? Pak na to zapomeňte, červená totiž sluší každé ženě. Jediný problém může být v tom, že musíte najít správný odstín. Pokud máte světlejší pleť, zaměřte se na světlejší tóny, pokud je vaše pleť snědší, můžete vyzkoušet i křiklavé.

  • Světlý typ pleti: Nejvhodnější pro vás bude broskvová, korálová či lehce růžová rtěnka. Zrzky si mohou dopřát také rtěnky se zlatavými podtóny.
  • Tmavý typ pleti: Nemusíte mít strach z tmavších tónů rtěnek – vyzkoušejte čokoládovou, švestkovou, ale i třešňově červenou. Velmi hezky na vás bude vypadat i vínová.
  • Mezi světlou a tmavou: Pokud máte tón pleti na pomezí světlé a tmavé, můžete vyzkoušet malinovou, růžovou, oranžovou, ale i korálovou rtěnku.

Jak vybrat rtěnku podle tvaru rtů

Velkou roli při výběru rtěnky hraje také tvar rtů – plnější rty budou vypadat nejlépe s matnou rtěnkou, pokud jsou vaše rty tenčí, prospějí vám světlejší odstíny, ideálně pak v kombinaci s konturou. Pokud chcete, aby vaše rty působily plnější, volte rtěnky bez odlesku. Pokud je chcete opticky zúžit, vybírejte z tmavých odstínů. 

Jak vybrat rtěnku podle příležitosti

Tvar rtů a typ pleti nejsou jedinými faktory, které je potřeba při výběru vhodné rtěnky zvážit. Svou roli hraje také příležitost, na kterou se budete líčit. Na denní nošení jsou vhodné odstíny rtěnek, které se od vaší přirozené barvy rtů odlišují o maximálně dva odstíny. Na večer si můžete vybírat z výraznějších odstínů – vždy si ale vyberte, zda budete mít výrazné oči nebo rty. Jinak budete působit vulgárně. 

Jak vybrat odstín rtěnky – pozor na zuby

Pokud nemáte dokonale bílé zuby, vyhýbejte se křiklavým odstínům oranžových a růžových rtěnek. Naopak sahejte po tmavě červené, případně tělové barvě. S přibývajícím věkem je potřeba rty více hydratovat, proto sahejte po krémovějších konzistencích rtěnek. Před nanesením rtěnky si dělejte peeling, aby rty vypadaly lépe.

Jaký odstín rtěnky nosíte nejraději? A jaké rtěnky máte ráda? Matné nebo lesklé?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama