Jak vybrat správný odstín rtěnky? Poradíme vám

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Kvalitní a slušící rtěnka by neměla chybět v kosmetické sbírce žádné ženy. Jde o zbraň, která dokáže udělat s vaším vzhledem doslova zázraky. Ať už chcete vypadat elegantně nebo sexy, se rtěnkou chybu neuděláte. Víte však, jak vybrat tu správnou právě pro vás?

Chcete být krásnější během krátkého okamžiku? Pak z domu nevyrážejte bez rtěnky. Chápeme však, že při dnešní nabídce je těžké vybrat takovou, která vám bude opravdu slušet. Od nákupu se však touto malicherností odradit nenechejte, stačí, když budete vybírat podle našich tipů.

Červená je pro každého

Máte pocit, že by vám červená rtěnka neslušela? Omyl! Červená rtěnka sluší každé ženě, musíte však vybrat správný odstín. Pokud je vaše pleť světlejší, volte světlejší odstíny rtěnky. Pokud jste snědší, můžete vyzkoušet i křiklavější kousky. Světlým typům sluší broskvová, lehce narůžovělá, ale také korálová rtěnka.

Zrzky by měly sáhnout po rtěnkách se zlatavými nádechy. Pokud jste spíše tmavší typ, nebojte se švestkové, čokoládové, ale klidně i třešňově červené barvy. Chybu neuděláte ani s vínovou či rudou rtěnkou. Ženy, které mají odstín pleti na pomezí světlého a tmavého typu, mohou zkusit růžovou, malinovou, oranžovou, ale i již zmíněnou korálovou.

Tip: Přečtěte si také, jak vybrat vhodný šampón pro váš typ vlasů.

Jaký tvar mají vaše rty?

Při výběru vhodné rtěnky hraje svoji roli také tvar vašich rtů. Pokud máte plné rty, volte spíše matné rtěnky, u tenkých rtěnek je kombinujte i s konturou. Jestliže máte plné rty, můžete si dovolit tmavší rtěnku, která rty opticky zúží, pokud chcete rty opticky zvětšit, volte rtěnky bez odlesku.

Zdroj: Pixabay.com

K jaké příležitosti budete rtěnku nosit?

Další faktor, který ovlivňuje výběr rtěnky, je příležitost. Na denní nošení jsou vhodné odstíny, které se od barvy vašich rtů liší maximálně o dva odstíny. Večer si můžete dovolit výraznější barvy a odstíny, dejte si však pozor na to, abyste nevypadala příliš vulgárně. Buď mějte výrazné oči, nebo rty. Nikdy ne obojí najednou. Myslete na to, že křiklavé odstíny si můžete dovolit jen v případě, že máte opravdu bílé zuby. V opačném případě sáhněte po tmavě červené nebo tělové.

Hydratujte, hydratujte a obrušujte

Ačkoliv jsou tekuté matné rtěnky skvělé, co se výdrže týče, spousta z nich rty vysušuje. S přibývajícím věkem proto sahejte po krémovějších rtěnkách, které rtům dodají také potřebnou péči a hydrataci. Před nanášením rtěnky si udělejte peeling rtů, který zabrání tomu, aby se vám na rtech pod rtěnkou dělaly šupinky suché kůže. Rtěnka přitahuje pozornost – a popraskané a vysušené rty nebudou vypadat hezky nikdy.

Jaký odstín rtěnky máte nejraději? Nosíte tekuté nebo krémové rtěnky? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama