Jak vybrat plavky pro baculky? Letos vám to bude slušet!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Zatímco některé ženy kupují ty nejúspornější plavky, které v obchodech seženou, jiné se děsí chvíle, kdy si lehnou v plavkách k bazénu a všichni uvidí jejich povánoční kila navíc. Pokud patříte k ženám, kterým se letošní hubnutí příliš nevydařilo, nemusíte zoufat. Máme pro vás tipy na plavky, které budou slušet i vaší postavě. Hlavní roli zde hraje vhodný střih. 

Vyberte plavky podle typu postavy

Současný trh s plavkami je tak pestrý a široký, že má mnohdy problém vybrat si ty nejlepší pro sebe i sebeštíhlejší žena. Natož žena, která se svou postavou není úplně spokojená. Různé střihy, barvy, vzory, materiály a tvary – člověku jde z toho hlava kolem. Pokud ale víte, co hledáte, bude pro vás nákup plavek rychlou záležitostí.

Víte ale, jak vybrat plavky, které budou lichotit vaší postavě? Kromě toho, že se vám musí líbit barva a vzor, vám musí sedět střih, který vyzdvihne vaše přednosti a skryje vaše nedokonalosti. Jaký střih plavek je vhodný pro ženy se silnější postavou? 

Jednodílné plavky na silnější postavu

Mnoho žen, které trápí silnější postava, rovnou sahají po jednodílných plavkách – ty jsou vhodné pro každou ženu, která má větší bříško, větší prsa a široké boky. Jednodílné plavky vám postavu vytvarují i zpevní – pokud však chcete, aby byl výsledný efekt co nejlepší, musíte se zaměřit také na detaily. Sahejte po plavkách se širšími ramínky, podprsenková část by měla být vyztužená, aby vám prsa držela na místě. Ideální jsou kostice. Vybírejte si z plavek v tmavších barvách. K sehnání jsou také jednodílné plavky s tvarujícím a mírně stahujícím efektem.

Dvoudílné plavky na silnější postavu

Každá žena má jinou postavu, jiné nedostatky a jiné přednosti. Proto byste si měla plavky vybírat zejména podle problémových partií, které trápí vás osobně. Ani plavky pro plnoštíhlé či silnější ženy nemusejí být jednodílné. Když budete mít na výběr plavek více času, můžete si vybírat z odvážnějších střihů. I zde však platí, stejně jako u jednodílných plavek, že byste měla vybírat spíše z tmavších barev, ideálně bez výrazných vzorů. Pokud naopak chcete připoutat pozornost na vaše přednosti, vzory a barvy jsou vítané.

TIP PRO VÁS: Boubelky by se měly vyhýbat vodorovným pruhům a velkým puntíkům.

A co když máte větší zadeček

Pokud vás trápí pouze větší zadeček a širší boky, můžete kouzlit s optickými klamy. Spodní díl plavek vybírejte v tmavých barvách, zatímco horní díl vybírejte veselý, barevný a výrazný. V případě podprsenky s nevyztuženými košíčky budete poutat ještě větší pozornost. Spodní díl by měl být pevný, nekupujte díl se šňůrkami, které se vám budou zařezávat. Ideální jsou také kraťasové nohavičky.

Jak na výběr, pokud máte větší bříško

Pokud vás trápí větší bříško, můžete si pořídit tankiny – to jsou plavky, jejichž horní díl tvoří vyztužené tílko, které často svou délkou sahá až k dolnímu dílu. Nebo si můžete pořídit horní díl, ze kterého bude viset ozdoba v podobě korálků či řasení. Větší bříško můžete schovat také do spodního dílu s vysokým sedem. Jde o střih, který sedí zejména ženám se souměrnou postavou – zatímco skryjete bříško, zvýrazníte svůj pas. 

Náš tip: Po pobytu v bazénu nezapomeňte pečovat o svou pokožku s použitím kvalitní kosmetiky.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama