Jak vybrat opravdu kvalitní svíčku? Podívejte se na materiál

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Výrobci svíček se neustále předhánějí v tom, kdo vytvoří nejlepší svíčku – ať už se to týká barvy, tvaru, vůně nebo použitého materiálu. A právě to, z čeho bude svíčka vyrobena, hraje při jejím výběru největší roli. Víte, jak vybrat opravdu kvalitní svíčku, ze které vás nerozbolí hlava?

Z čeho je vaše svíčka vyrobena?

Je hned několik materiálů, z nichž jsou svíčky vyráběny. Některé jsou kvalitnější, jiné méně. To samé platí o bezpečnosti. Pokud chcete sedět na zahradě, parafínová svíčka je ideální volbou. Tyto svíčky jsou levné a „na vzduchu“ vám nijak neuškodí. S jejich zapalováním v bytě se zavřenými okny je však lepší mít se na pozoru. 

Přírodní vosky

Svíčky mohou být vyrobeny z vosků rostlinného i živočišného původu.

Včelí vosk vzniká metabolickou přeměnou pylu a medu v těle včel. Během hoření dochází k uvolňování příjemné medové vůně.

Palmový vosk se vyrábí z palmového oleje – má krystalickou strukturu, takže vám může připomínat námrazu, která se tvoří na oknech. 

Poslední je sójový vosk, ten patří k nejoblíbenějším přírodním voskům. Je vyráběn ze sóji, hoří delší dobu už při nižších teplotách než parafín, má nízké smršťování a čisté spalování. To znamená, že si takovou svíčku můžete zapálit klidně i doma, aniž byste se museli bát, že budete vdechovat škodlivé látky. Po ztuhnutí bude povrch svíčky hezky rovný. Takové svíčky neobsahují konzervační látky, parabeny ani barviva.

Parafín

Nejčastěji používaným materiálem na výrobu svíček je parafín – navíc je nejlevnější. Parafín vzniká jako vedlejší produkt při destilaci ropy. K výrobě svíček je používán parafín s obsahem oleje do 2 %. Kvalita svíček se pak odvíjí podle jeho čistoty. Avšak i ty nejkvalitnější parafínové svíčky vám mohou po delším hoření v uzavřené místnosti způsobit bolesti hlavy. A to příjemné není.

Gelové svíčky

Jsou nality do skleněných nádob, ve kterých bývají obvykle naaranžovány i dekorativní prvky, jako jsou mušle, sklíčka a další dekorace, které by však neměly být hořlavé.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama