Jak udělat dokonalý drdol i z jemných vlasů

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Líbí se vám krásné objemné drdoly, ale jste majitelkou jemných vlasů? Pak pro vás máme dobrou zprávu – i s touto drobnou nedokonalostí můžete vykouzlit účes, po kterém toužíte. A jak?

Jak na dokonalý drdol z jemných vlasů?

Pokud si chcete vytvořit drdol z jemných vlasů, máte hned několik možností – můžete použít vlasovou vycpávku, vyzkoušet tupírování, případně si můžete připravit gumičku a několik pinetek. A jak na to?

Nejprve vyčesejte všechny vlasy nahoru, jako když si chcete udělat culík. Vezměte gumičku a párkrát ji kolem copu obtočte. Poslední otočkou neprotahujte vlasy celé, ale pouze třetinu, aby vám vznikla pomyslná smyčka. Zbývající vlasy omotejte kolem gumičky a zajistěte pinetkami.

Vlasovou smyčku rozprostřete do stran a připevněte dalšími pinetkami. Tím, že vlasy rozprostřete, vytvoříte ve vlasech objem, ale také je vytvarujete do libovolného tvaru. 

A nyní máte hotovo. Drdol můžete nechat jen tak, ale můžete ho také ozdobit sponou, květem či jinou ozdobou. 

Další tipy pro jemné vlasy

Používejte pouze přípravky určené pro jemné vlasy. Šampon nanášejte na pokožku hlavy a jemně vmasírujte. Do zbytku vlasů se šampon dostane, i do celé délky vlasů. K mytí používejte vlažnou vodu. Nezapomínejte ani na kondicionér. Sušení musí být prováděno jemně, ručníkem je netřete.

Časté česání nemá na vlasy dobrý vliv, proto je upravujte v rozumné míře. Doporučená délka jemných vlasů je spíše kratší, ideálně po ramena. Tak jim dodáte objem snadněji. Vlasy si nechte sestříhat tak, aby byly nahoře co nejvíce odlehčené. Vhodná je také sestříhaná ofina.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama