Jak snadno poznáte, že vám vztah spíše ubírá, nežli aby dával?

Gynex

Reklama

Většina žen touží po vztahu. Ideálně takovém, který potrvá až do konce života. Všechny přece chceme svého prince na bílém koni, po jehož boku prožijeme kouzelnou pohádku se šťastným koncem, že?

Jenže někdy právě díky potřebě mít po svém boku blízkého člověka setrváváme ve vztahu, který nám spíše ubírá, nežli aby nám něco dával. Jak snadno poznáte, jestli i vy náhodou mermomocí neudržujete při životě vztah, který měl jít dávno k ledu?

Nedokážete najít kompromis

Jen málokterý pár se vždycky shodne úplně na všem. Všichni určitě víme, že v každém vztahu se stane, že zatímco má jeden partner na danou věc tenhle názor, jeho protějšek zastává názor úplně opačný. Často se proto stane, že ten chce tohle a ten druhý zase tamto.

Pokud s partnerem nedokážete najít kompromis, pak je něco špatně. Jeden z vás pak vždycky musí, ač nedobrovolně, ustoupit. Dominantní partner je poté schopný odmítat všechno, co chce ten druhý. A takhle to ve vztahu nefunguje, alespoň ne dlouhodobě.

Tip: Přečtěte si také, jakých 5 typů lidí nejvíce vysává energii a vyhněte se jim.

Schválně toho druhého nutíte žárlit

Často se říká, že kdo nežárlí, ten nemiluje. Žárlivost ve vztahu mnoho lidí vnímá jako potřebný impuls, ba dokonce důkaz o lásce. Jenže ani s žárlivostí se to nesmí přehánět, ať už se vám zdá roztomilejší sebevíce.

Problém je to v případě, kdy partner toho druhého schválně nutí žárlit. Pokud se stává, že před vámi váš protějšek schválně flirtuje s jinými, pak si neuvědomujete, že s vámi manipuluje. Chce vás dohnat k nucené žárlivosti, aby si dokázal, že ho milujete. Nucená žárlivost ale ničí vaši sebedůvěru, nahlodává vám sebevědomí a vztah pomalu a jistě tlačí k záhubě.

Nemluvíte spolu

Vztah je jako květina. Musíte o něho pečovat a starat se, jinak stejně jako květina bez vody jednoho dne uvadne. Jednou z věcí, jak o vztah pečovat, je vzájemně spolu komunikovat. Komunikace je základním pilířem spokojeného soužití.

Pozor si proto dejte tehdy, pokud spolu s partnerem nemluvíte, nebos pokud spolu mluvíte jen o vážných věcech. Neřeknete jeden druhému, co vám vadí nebo co byste chtěli zlepšit. Místo toho tak nějak čekáte, že to pochopí sám. Jenže často se stane, že to nepochopí nebo nepozná vaše náznaky a to vede k hádce. Ani takový vztah nemá budoucnost.

Netrávíte spolu čas

Na začátku vztahu spolu dva lidé chtějí trávit každou volnou vteřinu. Čím déle spolu jste, tím více chápete, že každý potřebujete i nějaký čas jen sami pro sebe. Problém nastává v případě, kdy začnete mnohem více času trávit odděleně nežli společně.

Není povinností trávit spolu 24 hodin 7 dní v týdnu. Každý máte nárok na své vlastní koníčky nebo přátele, se kterými se budete scházet, aniž byste měli svůj protějšek po boku. Když ale začnete dávat přednost odděleně strávenému času před tím společně prožitým, pak je mezi vámi něco špatně. Buď to začněte řešit, nebo uvažujte nad tím, jestli by nebylo lepší vztah ukončit.

Tip: Přečtěte si také, jak poznáte, že je váš partner sobec.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama