Jak si vybrat barvu očních stínů, která vám bude slušet

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nabídka očních stínů je v dnešní době nepřeberná. Řada žen si oční stíny vybírá pouze podle toho, co se jim líbí a nerespektují barevné spektrum, díky kterému jejich oči vynikají. Jak vybrat vhodné oční stíny a na co si dát při výběru pozor? Poradíme vám v následujícím článku.

Barevná typologie

Slouží ke správnému výběru barev a dělí se na kategorie podle ročního období. Pro ženy je důležité najít tóny, které jim lichotí a zároveň kontrastují s oční duhovkou. Nezapomínejte však také přihlédnout k barvě vašich očí, velikosti a tvaru. 

Škála barev rozděluje barevné spektrum na jarní, letní, podzimní a zimní typ. Tato klasifikace se hodí především ve výběru oblečení, doplňků nebo barvy vlasů. Při výběru očních stínů hraje klíčovou roli určení, zda jste světlý nebo tmavý typ, což vám následně pomůže ve výběru skladby barev. Mezi světlý typ se řadí blondýnky, tmavý typ odpovídá hnědovláskám a černovláskám. Ženy, které mají zrzavý fototyp, jsou zařazeny přesně uprostřed. 

Hnědé oči

Lidé s hnědýma očima to mají při výběru nejlehčí, jelikož pro ně existuje mnoho variant a kombinací. Na běžné nošení vypadají krásně odstíny béžové, zelené nebo meruňkové. Pokud se chcete nalíčit výrazněji, použijte zlatou, temně modrou nebo bronzovou barvu. Vyhýbejte se příliš tmavým a cihlovým odstínům, oko v této barevné kombinaci působí unaveně a mdle.

Modré oči

Zářivě modrým očím sluší především tóny stříbrné, růžové, fialové nebo šedé. Na večer zvolte odstíny oceli, kovu a nebojte se ani temných barev, díky kterým vytvoříte dokonalé kouřové líčení.

Zelené oči

Zelená je univerzální barva, která se hodí ke spoustě odstínů, vaše oči tak budou vypadat skvěle prakticky v každé barevné kombinaci. Ženy nejčastěji volí broskvové, vínové nebo bronzové stíny. Pokud toužíte po přirozenějším vzhledu, sáhněte po růžové nebo krémové barvě.

Šedé oči

Šedým očím sluší výraznější barvy, například kovové odlesky, tmavá modř, zlatá nebo žlutá s tóny až do oranžova. Pozor, nikdy nepoužívejte stejný odstín stínů jako je barva vašeho oka, výsledný look bude působit příliš nevkusně.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama