Jak se vyrovnat s rozchodem? Máme pro vás 5 rad, jak se vyrovnat s bolestí

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Rozchod není nikdy jednoduchá záležitost a může způsobit mnoho bolesti. Vyrovnat se s ním je mnohdy hodně těžké a zapomenout na bývalého partnera se může zdát takřka nemožné. V následujícím článku vám poradíme, jak se z rozchodu co nejdříve dostat, a čemu byste se naopak měla raději vyhnout.

Najděte sama sebe

Pokuste se hned neskákat do dalšího vztahu, snažte se trávit čas sama se sebou, srovnejte si myšlenky a najděte svou oblíbenou aktivitu, na kterou jste během vztahu neměla čas nebo ji zanedbávala. Po rozchodu máte dostatek času také na práci, vzdělávání nebo volnočasové aktivity. Zkoušejte nové věci a chyťte se příležitostí, které vás udělají šťastnou. Dělejte si radost, běžte na kosmetiku, masáž nebo si dopřejte nové kousky v šatníku.

Nebojte se vyjádřit emoce 

Řekněte, co cítíte a projevte všechny emoce, které potřebujete ventilovat. Práce s emocemi je po rozchodu opravdu zásadní a jedná se prakticky o první krok k uzdravení. 

Buďte s přáteli

Kamarádi jsou tady pro vás za každé situace, snaží se vás podržet a vyslechnout. Zajeďte jako parta na společný výlet nebo dovolenou, díky které se od situace oprostíte a uvidíte ji s časovým odstupem. Podnikejte věci, snažte se ve volné chvíli zabavit a nechte své blízké, aby vám pomohli vyrovnat se s krutou realitou.

Zamyslete se nad svým dosavadním vztahem

Po uplynutí nějaké doby si zkuste v klidu sednout a zrekapitulovat váš dosavadní vztah. Zapřemýšlejte, kde jste udělala chybu, zda jste byla opravdu šťastná a zda se k vám partner choval po celou dobu hezky. Zamyslete se, jak by měl vypadat váš budoucí vztah, a co byste naopak už nechtěla zažít. Získejte si od situace odstup, buďte pozitivní a nepropadejte bouřlivým emocím. 

Zapomeňte na pomstu

Čerstvě po rozchodu můžete pociťovat značnou nenávist nebo hněv. Nedovolte, aby vás tyto emoce ovládly, snažte se nad věcí povznést, pusťte se do své oblíbené činnosti a vyčistěte si hlavu. Pomsta není dobré řešení, nic vám nepřinese a po nějakém čase byste jí akorát litovala.   

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama