Jak se v zimě starat o vlasy

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Chladné počasí, přetopené interiéry, ale i suchý vzduch a přechody z tepla do zimy neprospívají ani vám, ale ani vašim vlasům. Ty jsou v zimě zplihlé, nepoddajné a mají sklony k elektrizování. Když se k tomu přidají suché šupinky, neštěstí je na světě. Víte, jak proti těmto problémům bojovat? A jak mít zdravé vlasy i v zimě?

Dopřejte svým vlasům dostatek hydratace

Nepoužíváte kondicionér? Tak je ideální čas začít. Zatímco šampon vaše vlasy otevře a vyčistí, kondicionér jejich povrch uzavře, uhladí a navrátí jim lesk.

Pro krásné a zdravé vlasy je vhodné používat také vyživující masky na vlasy a dopřát jim regenerační zábaly. Vhodná péče na vlasy dokáže divy. Hydratační masky se postarají o roztřepené konečky, vlasům vrátí lesk a poddajnost. 

Používejte šampon pro suché vlasy

Při nízkých teplotách se tvorba mazu na pokožce hlavy snižuje, při nižších teplotách než -8 °C se dokonce zastavuje. Pokud přidáte každodenní nošení čepice, pokožka se potí a vlasy se rychle mastí. I proto v zimě sahejte po šamponech na suché vlasy. 

Takový šampon se postará o normalizaci pokožky hlavy. Použitím šamponů proti mastným vlasům v zimě můžete dosáhnout toho, že se vlasy budou mastit ještě víc. Vlasy se snažte mýt co nejméně – maximálně 2krát až 3krát týdně.

Na chvíli vynechte tepelnou úpravu vlasů

Pokud máte možnost, nechte vlasy po mytí schnout přirozeně. V zimě se snažte omezit kulmy, fény, ale i žehličky na vlasy. Když už tyto přístroje přeci jen použijete, tak použijte speciální ochranný přípravek, který zajistí, že se vlasy nepoškodí tolik jako bez něj. A také nežehlete mokré vlasy.

Jak vyřešit problém s elektrizováním vlasů?

Kombinace suchého vzduchu a nošení čepice znamená pro mnoho lidí elektrizování vlasů. Tomuto problému může zamezit dostatečná a důsledná hydratace vlasů, ale i použití bezoplachových masek a sprejů. Ty na vlasech vytvoří tenký film, který se postará o to, aby byly vaše vlasy v pořádku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama