Jak poznat lásku na celý život? My to víme!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Žádný univerzální návod na to, jak poznat lásku na celý život, neexistuje. Vztahy jsou složité, přesto je hledá každý z nás. Máte za sebou fázi růžových brýlí a přemýšlíte, jak poznáte, že by vám váš vztah mohl vydržet? Pak pokračujte s námi!

S partnerem si voníte

Zamilovanost je chemickou reakcí v mozku – a právě chemie je základem každého správného vztahu. Se svým partnerem si musíte vonět. Pokud je vám jeho přirozená vůně nepříjemná, je stoprocentně jisté, že se to časem nezlepší. Spíše naopak.

Sledujte řeč svého těla

Prvotní zájem je plný nonverbálních znaků. U žen jde o hraní si s vlasy a úsměvy, u mužů o časté pohledy na ženu, sezení rozkročmo. A podobné fyzické projevy mají i partneři ve vztahu. Pokud se vám partner často dívá do očí, má k vám ochranářský postoj, umíte se přitulit, pohladit, je velká šance, že máte společnou budoucnost.

Klape vám to v posteli

Můžete tvrdit, co chcete, ale pokud vám to v posteli neklape už v samém počátku, nemá smysl ve vztahu pokračovat. Na začátku vám může chvilku trvat, než se s novým partnerem sladíte, pokud jde ale o dlouhodobý problém, jeden z vás bude dříve či později frustrovaný. Pokud si děláte s partnerem hezký večer (alespoň jednou za čas), je to jen a jen dobře.

Protiklady se (ne)přitahují

O tom, že se protiklady nějakým způsobem přitahují, jistě víte. Pokud ale máte diametrálně odlišné představy o svém životě, neshodnete se nejen v maličkostech, natož v něčem důležitém, dříve či později se dostanete do sporu. 

Máte stejný pohled na svět

I když je skvělé mít pár společných zájmů, které vás v počátcích vztahu nejspíš daly dohromady, v dlouhodobém vztahu je mnohem důležitější to, abyste měli stejný pohled na svět a stejné morální postoje. Zkuste se zaměřit na to, jaké názory na svět má váš partner a zda se shodují s těmi vašimi. 

Dodržuje své sliby

Partneři se na sebe musí spolehnout v jakékoliv situaci. Všímejte si toho, zda váš partner drží slovo. A to nejen vůči vám, ale i vůči své rodině, přátelům. Pokud se nestará o děti z předchozího vztahu, s jakou pravděpodobností se postará o vaše? Neumí přijít včas na rande? Bude tedy schopen chodit včas pro děti do školy? Bude stíhat chodit do práce?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama