Jak používat deodorant či antiperspirant tak, aby produkty skutečně fungovaly

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Deodoranty a antiperspiranty patří ke kosmetickým produktům, které většina z nás používá pravidelně každý den. To, že tuto kosmetiku používáte denně, však neznamená, že ji používáte správně. A výsledek? Produkty nefungují tak, jak by měly. Zjistěte, jak používat deodorant či antiperspirant správně.

Důvodů, proč přípravky proti pocení nefungují, jak by měly, je hned několik. Může za to fakt, že jste vybrali nekvalitní produkt, ale také nesprávné používání. I proto vám dnes řekneme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto produktů, i to, jak je správně používat.

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem?

Přípravky proti pocení se dělí do dvou základních skupin. Jsou to deodoranty a antiperspiranty. I když si můžete myslet, že jde o totožné produkty, opravdu tomu tak není. Antiperspiranty zabraňují pocení. Fungují tak, že blokují výměšky apokrinních a ekrinních potních žláz. Současně hezky voní. Deodoranty naopak proces pocení neblokují, pouze potlačují zápach.

Tip: Zjistěte také, co dělat, když vás trápí nadměrné pocení.

Je blokování pocení správné?

Pokud patříte k lidem, kteří se potí hodně, dáte nejspíš přednost antiperspirantu. Lidé potící se méně si vystačí s deodorantem. Antiperspirant totiž nemá jen výhody, ale i nevýhody. Jednou z nich je například obsah hliníkových solí, u nichž se spekuluje o jejich potencionálně škodlivých účincích. Blokování potu je nepřirozené – potem se tělo čistí a také ochlazuje. Jestliže ale antiperspirant použijete jen v podpaží, je dost míst, kudy může pot unikat ven.

Deodoranty neobsahují látky, které by zamezovaly tvorbě potu. V kvalitních produktech nenajdete žádné škodliviny, které by vám mohly ublížit. Jsou v nich antibakteriální látky, které brání reakci potu s bakteriemi. Zabraňují tak nepříjemnému zápachu.

Zdroj: Freepik.com

Jak deodorant používat?

Rozhodli jste se používat přirozenější deodorant? Pak byste měli vědět, že je třeba provést jeho první aplikaci ráno – a to na čistou a suchou pokožku. Dané partie si tedy předem umyjte a usušte. Přípravek se snažte nenanášet na čerstvě oholenou pokožku. Víte o tom, že deodorant můžete používat i před spaním, kdy jsou potní žlázy méně aktivní? Přípravek tak bude mít dost času vytvořit patřičnou ochranu proti zápachu na následující den. Přípravek noste s sebou a jeho aplikaci v průběhu dne opakujte.

Jak používat antiperspirant?

Stejně jako deodorant, i antiperspirant nanášejte na umytou a osušenou pokožku. Aplikace antiperspirantu je ideální večer před spaním, kdy se budete potit z celého dne nejméně. Přípravek se tedy nikam neodplaví a bude mít čas účinkovat. Dojde k zúžení kanálků, zmírnění pocení, jeho postupnému zastavení. Účinek bude trvat i další den.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama