Jak ochladit vzduch doma za horkého počasí?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Úmorné horko může v letních měsících značně znepříjemnit život. Jak jednoduše docílit ochlazení vzduchu ve všech místnostech vašeho bytu a čemu se naopak vyvarovat? Poradíme vám v následujícím článku.

Klimatizace

Jedna z nejpopulárnějších pomůcek pro udržení příznivé teploty a rychlé řešení situace. Základem je správná investice a konkrétní výběr produktu, který byste měli vždy konzultovat s odborníkem. Moderní klimatizace jsou vybaveny řídicími systémy, díky nimž působí v praxi velice efektivně a zároveň upravují vzduch pouze pro dočasnou potřebu. Klimatizace vzduch ochlazuje a je velmi účinná v horkých letních dnech, kdy navíc funguje naprosto tiše a hladce.

Zatáhněte závěsy, rolety a žaluzie

Zatemněte všechny místnosti, do kterých během dne pálí přímé slunce. V bytě tak budete mít o několik stupňů chladněji a nebudete si muset dělat starosti s přehříváním nebo oteplováním jednotlivých pokojů. Tip pro vás: navlhčete před zatažením závěsy studenou vodou. Ta se bude během dne odpařovat, a v místnostech tím pádem úspěšně snížíte teplotu vzduchu.

Větrejte přes noc

Snažte se vyhýbat otevírání oken v průběhu dne, teplo se vám dostane do bytu a vzduch přestane proudit. V noci otevřete jedno okno dokořán a druhé na ventilačku, tato kombinace vytvoří příjemný průvan a vzduch začne proudit mnohem rychleji.

Pořiďte si větrák

Ventilátorů je na trhu mnoho, mezi oblíbené druhy patří stolní, nástěnné nebo sloupové. Mezi jejich nesporné výhody se řadí především rychlá výměna a cirkulace vzduchu, příznivá cena a okamžitý účinek. 

Omezte pečení a vaření 

V letních měsících si dopřejte rychlá jídla, konzumujte zeleninové saláty nebo jídla snadná na přípravu. Nebudete se cítit těžce, unaveně a přestane vám být takové horko. Pára z hrnce, pánve nebo trouby vzduch znatelně zahřívá, proto je používejte pouze v případě, kdy je to opravdu nezbytné.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama