Jak můžete během karantény pečovat o svůj partnerský vztah?

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

Také pro vás karanténa znamená nejen to, že jste neustále doma, ale i to, že jste pořád doma se svým partnerem – na což jste doposud nebyli zvyklí? Ačkoliv jde na první pohled o splněný sen, je až neuvěřitelně mnoho vztahů, kdy to dvěma klape jen ve chvíli, kdy mají čas na to, aby si od sebe navzájem oddechli. Pokud chcete dlouhodobou karanténu přežít, je třeba o svůj vztah pečovat. A my pro vás máme tipy, jak na to.

Jestli máte tu možnost, pracujete v současnosti většinu času z domova. I když má tento způsob práce za normálních okolností spoustu výhod, ve chvíli, kdy tráví oba partneři veškerý svůj čas pouze doma, se může poklidný vztah změnit v bitevní pole. Ačkoliv je mnoho vztahů, které si toto období užijí, je také spousta těch, kteří si nevědí rady. A přesně pro takové máme několik tipů na to, jak pečovat o partnerský vztah v karanténě.

Zkuste zapnout mód „dovolená“

Pokud si budete říkat, že jste v karanténě, budete mít pocit, jako byste žili ve vězení. Zkuste k celé situaci změnit svůj přístup. Ano, jste teď delší dobu jen doma, případně v okolí svého domova. Vzpomeňte si však na to, že dřív jste tuto možnost neměli. Jak rádi byste ještě dva roky zpět byli za to, abyste mohli odpočívat a věnovat se svým koníčkům. Když jste s partnerem na dovolené, jste také šťastní. Využijte svůj nově nabitý čas k hlubším rozhovorům, smíchu, ale i různým aktivitám.

Tip: Zjistěte, jak ušetřit za letenky a až bude vhodný čas, udělejte si čas na uvolňující dovolenou. Plánujte a těšte se na budoucnost.

Udělejte si čas sami na sebe

Každý potřebuje mít i čas jen sám pro sebe. V běžném životě jste sami na cestě do práce a z práce, v práci, ale třeba i při návštěvě fitness centra. Nemluvě o kávách s vašimi kamarádkami. Zatímco v této době trávíte většinu svého volného času jen s partnerem. I tak můžete zkusit pár věcí, které vám zaručí samotu. Užijte si hodinku sami pro sebe v koupelně, projít se můžete jít také sami. Kávu si můžete dát s kamarádkou na lavičce v parku.

Zdroj: Pixabay.com

Pozor na konflikty

To, že u sebe máte nonstop svého partnera, s sebou nepřináší jen pozitiva, ale i negativa. A to například v podobě otevření starých ran. Protože ale život v nepříjemné atmosféře nikomu neprospívá, snažte se bolestivým konfliktům spíše vyhýbat. U případného sporu se partnera zeptejte na jeho názor, vyslechněte jej a poté se vyjádřete vy. Zbytečně se nehádejte.

Tip: Přečtěte si také, jak poznáte, že vašemu vztahu zvoní hrana.

Koronavirus za vaše dveře nepatří

Také je u vás na pořadu dne téma o koronaviru? Zkuste se o něm doma nebavit – minimálně ne na každodenní bázi. Ano, v současnosti je snadné ke konverzaci o viru sklouznout, ale najděte si jiná témata, která můžete probírat.

Budujte intimní vztah

Nyní nemyslíme jen večerní milování, ale také drobnosti v podobě držení se za ruce nebo mazlení. Když ke všemu přidáte také vyjádření vděčnosti za to, že partnera máte, případně i pochvalu, bude váš vztah mnohem poklidnější.

Naše tipy na to, jak můžete během karantény pečovat o svůj vztah, znáte. Jaké tipy máte vy pro nás?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama