Jak mít ráno více energie a vstávat s lehkostí? Víme, jak na to!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Patříte k lidem, kteří mají po zazvonění budíku chuť zalézt si ještě hlouběji do postele? Nechce se vám vstávat, i když chodíte spát brzo a spánku máte dostatek? Cítíte se unavení hned ráno? V tom případě pro vás máme pár tipů, které by vám mohly vaše vstávání usnadnit.

Budík dejte co nejdál od vaší postele

Pokud máte budík hned vedle postele, s velkou pravděpodobností ho vypnete a půjdete pokračovat ve spánku. Pokud jej ale umístíte někam, kam pro něj budete muset jít, je větší šance, že už zůstanete vzhůru. Opustit postel je těžké, ale když váš budík zvoní nahlas a nepříjemně dlouho, zvedne vás to.

Tip: Přečtěte si také, jak vybrat barvu vaší ložnice, pro dokonalý spánek.

Mějte plány

Pokud máte důvod, proč musíte vstávat, půjde to hned líp. Pokud máte zodpovědnost – ať už v podobě vyřizování e-mailů nebo přípravy snídaně pro vaše dvě děti, bude to jednodušší. Představte si nadšený výraz vašich potomků, které překvapíte palačinkami místo klasického chleba s máslem.

Udělejte si svou rutinu

Pokud budete dodržovat časy, kdy budete vstávat a usínat, vaše tělo si navykne a dostane se do přirozeného rytmu. Přirozeně tak začnete usínat ve stejný čas každý den, sami od sebe se pak budete ve stejný čas i probouzet. Takové vstávání je příjemnější a budete mít také více energie. Pokud budete o víkendu ponocovat, protože další den nemusíte vstávat, s velkou pravděpodobností si svůj rytmus narušíte.

Zdroj: Freepik.com

A co kofein?

Bez ranní kávy si neumí život představit spousta z nás. Pokud si ale svůj první šálek dáváte až dopoledne, doporučujeme vám zařadit jej na dřívější čas. Většinou jsou lidé unavení jednu až dvě hodiny po probuzení – soustředit se začínáme až později. Když dopijete svůj šálek dříve, nakopnete se přívalem další energie.

Začněte snídat

V době během vašeho spánku tělo odpočívalo, celou noc jste mu nedodávali žádné živiny. A ty je třeba po probuzení doplnit – ideálně ve formě snídaně. Může jít o kousek ovoce, jogurt nebo tvaroh – záleží jen na vás. Zdravá snídaně vám dodá energii, kterou budete čerpat až do dopoledne.

Před spaním se napijte

Když se před spaním napijete, dopřejete svému tělu potřebnou dávku hydratace. Jako malý bonus vás ráno probudí nutkání jít na toaletu a už znovu neusnete. Rozhodně však nepijte litry vody před spaním, jinak se budete budit již během noci.

Jaké jsou vaše způsoby, které vám pomáhají s ranním vstáváním z postele?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama