Jak lépe zvládat stresové situace

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Spouštěčem velkého množství onemocnění je právě stres. Vyhnout se mu je však těžké, pro většinu z nás i nemožné. Chcete vědět, jak zvládat stresové situace lépe a zmírnit jejich dopady na váš organismus?

Zaměřte se na to, co můžete ovládat

Soustřeďte se na současný moment a na to, co se kolem vás děje. Poté vyhodnoťte, co můžete ovlivnit. A co naopak ne. Uvidíte, že své emoce pak budete ovládat lépe. A to, co neovlivníte, se snažte neřešit.

Začněte se vyjadřovat jinak

Jste ve stresu? Pak se začněte soustředit na to, jak se ohledně dané situace vyjadřujete. Nelpěte na negativních stránkách a vše nazývejte pravým jménem.

Metoda 4-7-8

Pokud se potřebujete rychle uklidnit, vyzkoušejte metodu 4-7-8. Hluboké dýchání patří k rychlým a snadným způsobům, jak se můžete vypořádat s okamžitým stresem. Existuje hned několika dalších technik, které můžete vyzkoušet. Tajemství výše uvedené metody spočívá v přesném intervalu nádechu, zadržení dechu a výdechu. Díky tomu do těla dostanete více kyslíku, ten se lépe vstřebá a uvolní z těla v podobě oxidu uhličitého.

Dělejte to, co vám dělá radost

Pokud se potřebujete vyrovnat se stresem, začněte s ním bojovat za pomoci aktivity, která vás baví a naplňuje. Zatímco někoho může bavit cvičení, jinému se bude líbit procházka s domácím mazlíčkem. 

Vezměte si den volna

Pokud nemůžete odjet na dovolenou, vezměte si alespoň den volna. Ten si pak maximálně užijte. Mobil vypněte, vyrazte na výlet a večer si užijte horkou koupel a trochu péče o své tělo. Uvidíte, že když se budete věnovat sami sobě, budete se další dny cítit lépe.

Smějte se

Nejlepším léčitelem je smích. Dělejte cokoliv pro to, abyste se smáli. Zavolejte své nejlepší kamarádce, případně ji pozvěte na skleničku. Nebo si zajděte do kina na nějakou dobrou komedii.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama