Jak být šťastná a spokojená sama se sebou

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Každá z nás si přeje být spokojená, šťastná a nezávislá, jak toho ale dosáhnout? Naučte se mít rády samy sebe a získejte sebevědomí, které vám pomůže v kariéře i osobním životě. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Obklopujte se lidmi, kteří vás mají rádi

Rodina i přátelé jsou v našem životě velmi důležití. Obklopujte se lidmi, kterým na vás opravdu záleží a mají vás rádi. Neztrácejte čas s někým, komu nevěříte, není tady pro vás ve chvílích, kdy to potřebujete nebo se k vám nechová hezky. Takoví lidé člověka pouze psychicky vysávají a vy se po setkání s nimi můžete začít cítit unaveně a vyčerpaně. Tyto toxické vztahy pak často vedou ke vzniku depresí nebo úzkostí. 

Sportujte

Fyzická aktivita uvolňuje endorfiny, které navozují pocit štěstí. Zároveň má obrovský vliv na psychiku, odbourává stres a je součástí životního stylu. Cvičení je zdravé, najděte to, co vás baví a naplno se sportu věnujte. Vyberte si aktivitu, díky které budete chtít dosahovat lepších výkonů a výsledků, uvidíte, že ze sebe budete mít skvělý pocit. Můžete běhat na čerstvém vzduchu, jezdit na kole nebo na bruslích, a pokud vás lákají skupinové lekce, navštivte posilovnu.

Dopřejte si kvalitní spánek

Spánek má vliv na celý náš organismus, ovlivňuje psychickou pohodu a zdraví. Při jeho nedostatku začnete pociťovat bolest hlavy, podrážděnost, změnu nálad a ztrátu energie. Soustřeďte se na to, abyste se cítila opravdu odpočatě, spěte ve vyvětrané místnosti s teplotou cca 19 stupňů, ve tmě a při úplném tichu. 

Pokud vás vyrušuje zapnuté světlo, nasaďte si masku na oči a při zvýšeném hluku použijte špunty do uší. Jestliže vás trápí porucha spánku, zkuste si před spaním dopřát bylinný čaj, meditaci nebo horkou koupel s levandulovým olejem či bylinkami.

Pracujte na sobě

Vzdělávejte se a snažte se neustále ve svém oboru zlepšovat. Existuje mnoho kurzů, lekcí nebo webinářů, které člověka obohatí o nové zkušenosti a znalosti. Zaměřte se sama na sebe, objevte své silné stránky a rozvíjejte je. Budujte zdravou sebedůvěru, přestaňte se snažit zavděčit druhým lidem, dělejte pouze to, co vás dělá šťastnou.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama