Italská móda opět na výsluní. Její kořeny sahají až do středověku

Gynex

Reklama

Módní trendy přichází a odchází, ale italská móda zůstává. Tedy tak to alespoň vypadá v posledních měsících, kdy se trendy ze vzdálené, a tak slunečné Itálie udržují na pultech v obchodech s oblečením a na předních pozicích v žebříčku nejoblíbenějších kousků v internetových buticích. Ženy pravděpodobně chtějí vnést trochu dovolenkového módu do tuzemska, kde se nebezpečná pandemie neztrácí, naopak sílí. Anebo jen chtějí vypadat stejně elegantně a sebevědomě, jako Italky.

Italská móda má své kořeny až ve středověku

Zatímco některé ženy se mylně domnívají, že mluvíme o výkřiku posledních měsíců, ne-li let, módní maniačky vědí, že italská móda má své kořeny až ve středověku. Právě v tomto období se v Itálii začal rozvíjet textilní průmysl, který dodnes produkuje ty nejkvalitnější látky na trhu. Tehdy se začínalo s výrobou prvních tkanin, ale pracovalo se také s hedvábím nebo kůží.

Už ve středověku se začalo přemýšlet nad tím, jak se kvalitní tkaniny budou rozvíjet dál do světa. Netrvalo dlouho a skutečně se začalo s expanzí do zahraničí a výroba textilu byla po dobu dlouhých let brána jako umělecké řemeslo.

Milán jako město módy

Dodnes se ženy z celého světa sjíždí do italských měst, aby si zakoupily kousky z kvalitních materiálů od proslulých italských návrhářů. Největším lákadlem je město Milán, které je označováno za hlavní město módy z celosvětového hlediska. Pravidelně se zde konají týdny módy, jež jsou velkolepou událostí zásadně ovlivňující módní průmysl. Odhalují se zde budoucí trendy, jež by nejen každá Italka, ale obecně milovnice stylu měla ve svém šatníku mít.

Pokud do Milána zavítáte, jakožto správný milovník všeho moderního a módního, nezapomeňte navštívit obchody italských značek. Patří k nim Valentino pyšnící se řadou fantastických kabelek, dále Dolce & Gabbana nebo Prada, jejíž kabelky sice stojí hotový majlant, ale jsou investicí (roste na hodnotě každým dnem).

Šaty dělají člověka…nebo mnicha?

Stejně jako u nás, i v Itálii je velmi známé pořekadlo říkající “šaty dělají člověka”. Italové si však rčení krapet pozměnili, a to na ,,šaty dělají mnicha“. Ale nemusíte se obávat, v obou zemích znamená to stejné. Na oblečení zkrátka záleží i u moře.

Z italské módy se stal doslova fenomén, který však nemá ukázat jen to, že máte styl. Hlavním úkolem je především dát najevo svůj respekt nejen k okolí, ale především k sobě samotnému. Oblečení totiž stojí za naší sebedůvěrou, kterou, bohužel, řada lidí postrádá. Kdyby se však dala italské módě šance a kdyby se na základě dobrého vzhledu lidé na ulici za dámou otočili, to bychom mezi námi měli sebevědomých žen!

A co vy, dámy, máte ve svém šatníku alespoň letní šaty z kolekce ,,italská móda“? Nebo vás okouzlily jiné modely? V každém případě se je nebojte nosit. Dodejte si sebevědomí a okouzlete svůj protějšek.

Tip: Zjistěte také, jaké šaty padnou vaší postavě na první pohled.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama