Běhání zpevňuje tělo, posiluje fyzickou kondici a podporuje hubnutí. Jak s ním začít?

Gynex

Reklama

Běhání rozhodně patří mezi oblíbené fyzické aktivity, kterým se věnujeme napříč všemi věkovými kategoriemi. Právě v tom je totiž běh strašně super – neomezuje pohlavím ani věkem, zkrátka kdo se na to cítí a má chuť i vůli, ten může směle vklouznout do kecek a vyrazit! Ale otázka zní, jak začít běhat?

Možná i vás běhání láká, protože s sebou přináší celou řadu benefitů. Nejenže podporuje hubnutí, což je velmi příjemný fakt, ale také zpevňuje tělo a posiluje naši fyzickou kondici. Pokud jste ještě nikdy pravidelně neběhala, ale ráda byste s tím začala, pak je náš dnešní článek určený právě vám.

První krok: udělejte si radost a kupte si vhodné oblečení

My ženy nákupy prostě milujeme, to se nám zkrátka nedá upřít. Pokud se chcete do běhání ještě více motivovat, vyrazte do obchodu nebo si prohlédnout internetové e-shopy. Pak už stačí jen pořídit si nějaké pěkné oblečení – samozřejmě tím máme na mysli oblečení vhodné na běh.

Když si dáte tu práci a najdete pro sebe vhodný běžecký oděv, získáte rázem o to větší motivaci s během nejen začít, ale především u něho vydržet. Proč tedy neskloubit příjemné s užitečným, že? Navíc když do toho vrazíte peníze, třeba se o to více donutíte na to nevykašlat – nebylo to přece zadarmo, ne?

Druhý krok: respektujte své tělo

Když už máte něco na sebe, stačí si to obléknout, nazout si kecky a vyrazit na svůj klidně vůbec první běh v životě. Důležité je nepřepálit začátek a respektovat, co vám vaše tělo dává najevo. Pokud jste totiž do dnešního dne neběhala, respektive nesportovala vůbec, pak je dost pravděpodobné, že se to vaší fyzičce nebude ani trochu líbit.

I když už možná samu sebe vidíte, jak zdoláváte maraton, držte se nohama pevně na zemi a myslete na to, že nikdo nezačal přes noc. Když vám dá tělo najevo, že už nemůže, zpomalte a klidně jděte jen chůzí. Ne nadarmo se začínajícím běžcům doporučuje tzv. indiánský běh, který kombinuje chůzi a běh. Tak to zkuste a postupně přidávejte.

Třetí krok, jak začít běhat: najděte si k sobě společníka

Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Věřte, že to platí nejen v životě, kdy na tohle známé heslo sázíme v partnerských vztazích. Stejně tak dobře to funguje i v případě, kdy začínáte běhat a nechcete na to být sama.

Proto si k sobě najděte parťáka nebo parťačku. Zkrátka někoho, kdo vás v tom nenechá, až zase budete samu sebe přemlouvat, že dneska se vám běhat ani trochu nechce a budete mít tendence se na to vykašlat.

S partnerem se budete vzájemně motivovat a podporovat. Běhání ve dvou je zase úplně o něčem jiném, nežli když do terénu v keckách a v super běžeckých hadrech vyrazíte sama. Může to být kdokoli – partner, kamarádka, sourozenec, kolegyně z práce.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama