Hádky na dovolené? Víme, jak se jim vyhnout

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Jarní prázdniny, Vánoce, ale i léto, to vše patří ke chvílím, kdy mnoho párů vyráží na dovolenou. Pokud ovšem toužíte po klidu, pohodě a romantice, můžete být nemile překvapeni. Protože i partnerská dovolená se může změnit v peklo. Věděli jste, že hádky na dovolených nejsou vůbec ojedinělé? A jak jim předejít?

Těšíte se na chvíle, kdy všechny pracovní povinnosti hodíte za hlavu, vypnete notebooky a pracovní telefony, změníte prostředí? Chcete si s partnerem odpočinout na dovolené? Tyto romantické představy se často rozplynou už během cesty, případně prvních pár dní na dovolené. A pak se začnou střídat hádky s chvílemi mlčení.

Proč dochází k hádkám na dovolené?

Většinu hádek na dovolené má na svědomí špatná komunikace a nezvyk trávit spolu čas 24 hodin denně, několik dní v kuse. Najednou můžete mít pocit, jako byste byli ve vězení, nemůžete se nadechnout a nemáte čas sami pro sebe. Jednoduše spolu neumíte být a komunikovat. To však nemusí znamenat, že byste se měli rozejít. Stačí se držet pár pravidel a vaše dovolená může proběhnout v klidu.

Kam pojedete? Domluvte se spolu

Pokud milujete oba to samé (moře nebo hory), máte to jednoduché. Ale pokud máte o společné dovolené každý zcela jiné představy, bude nutné najít kompromis, který bude vyhovovat oběma. Baví vašeho partnera surfování, zatímco vy byste se raději válela na pláži? Pak leťte tam, kde je možné obojí. Základem vztahu je komunikace, proto ji nepodceňujte.

A co vaše finance?

Pokud váš současný rozpočet nevypadá tak, že by na dovolenou mělo dojít (nebo byste se museli hodně omezovat), zvažte, zda by nebylo lepší vyrazit později. Pokud se finančně vyčerpáte kvůli týdnu užívání si, budete se celý týden stejně pouze stresovat, jak dlouho se z tohoto výdaje budete vzpamatovávat. Hádky o finance jsou ve vztazích jedny z nejčastějších, snažte se tomuto problému vyhnout.

Plánujte, plánujte a plánujte

I když je váš partner velký chaotik a vše nechává na poslední chvíli, dovolenou si raději naplánujte. Jinak se vaše poklidná dovolená promění v hromadu stresu, kterou neunesete. Pokud budete ve stresu, budete se hádat, obviňovat toho druhého. Nic příjemného. I proto si dovolenou v klidu domova naplánujte – určete si termín, místo, čas, ubytování, ale i stravu. Na druhou stranu je zbytečné plánovat si program dovolené na minutu přesně.

Vyčleňte si čas sami pro sebe

To, že jste na dovolené, neznamená, že spolu musíte být 24 hodin denně. Pokud vy chcete do muzea, které vašeho partnera nebaví a on by chtěl odpoledne strávit na lodi (což nebere vás), udělejte kompromis. Vyčleňte si volný den na své vlastní aktivity a večer si o nich spolu popovídejte.

Dovolená vás krize nezbaví

Pokud berete dovolenou jako východisko z dlouhodobé partnerské krize, můžete být zklamaní. Jestliže máte vážný partnerský problém, dovolená vás ho nezbaví. Čas na dovolené můžete strávit tak, že tyto problémy konečně vyřešíte, případně si problémy vyřešte doma a na dovolenou vyrazte až ve chvíli, kdy budete v pořádku. Dovolená vás však může nakopnout k tomu, abyste si uvědomili, jak dobře vám s druhým je.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama