Dámské fitness, které vás určitě začne bavit

Gynex

Reklama

Jít do fitness centra a nerušeně si zacvičit je pro dámu určitě mnohem obtížnější než pro muže. Nejen kvůli dotíravým pohledům na vytrénovanou sportovkyni či začátečnici, ale také kvůli prostředí, co ženám zkrátka často moc příjemné není.

Možná se ani vám nechce cvičit před zraky ostatních – často zkušenějších. Už jen ta představa první návštěvy fitness ve vás vyvolává paniku. Správnou volbou ale mohou být skupinové lekce. Zkusme se podívat na sporty, které ženy a dívky opravdu mají rády, a i vás by se jim mohlo podařit zaujmout.

Jóga a pilates je příjemná, uvolňující, ale stále si dobře zacvičíte

Podle chlapů se nejedná o žádný sport, ale zatím co ženy zvládají kurty jógy a pilates s grácií a pružností, tak muži odchází s křečemi a nechápavě kroutí hlavou. Jedna – nula pro ženy. Jedná se o druhy sportu, či pohybu, které se dají nazvat dokonce až jako medicínské a pro organismus i tělo mají úžasný vliv.

Nejde o žádné běhání a pocení, naopak jde o sestavy krátkých a jednoduchých pohybů, při nichž se snažíme o maximální protažení těla a ve spojení s kvalitním dýcháním a relaxační hudbou tak uvolňujeme vypjaté tělo a u toho i nenásilně protahujeme a namáháme svalstvo. Jedná se o nenásilný a odpočinkový druh cvičení, který pochází ze staré orientální medicíny a pro dámy a dívky je jako stvořené.

Chcete trochu kardio cvičení? Jumping a box jsou pro vás ideální

U kardio cvičení se rozhodně nemusíte obávat dvoumetrového soupeře v ringu. Vaším soupeřem se stává boxovací totem a nekonečná sestava cviků, které vám nedají odpočinout a pořádně vás rozpumpují. Většinou podobné lekce vypadají tak, že se cvičí na intenzivní fitness hudbu a vy boxujete podle předcvičující instruktory, či instruktora. Na lekcích se často objevují muži i ženy ve vyrovnaném počtu a strhující atmosféra vás určitě vtáhne!

Jumping je pak cvičení, které působí mnohem zábavnějším rázem a je mnohem populárnější pro dámské publikum. Pánové jej absolvují pravidelně jen zřídka. Při lekcích se scházíte na uzpůsobených mini-trampolínách s madly a podle předcvičující se během tréninku skáče do rytmu hudby. Že vám to přijde jednoduché a bez obtíží? Jen počkejte na první lekci!

Pro tvrdší dámy je zde body cross a crossfit

Pro čistokrevné sportovkyně, které se pak chtějí řádně unavit až zklikvidovat, je zde body cross. Jedná se styl cvičení vycházející z crossfitu, ale nenajdete zde ty nejextrémnější prvky, jako jsou sestavy na hrazdách a olympijské vzpírání. Většinou probíhají formou kruhových tréninků s vlastní vahou či lehkým závažím.

A pro ty nejostřejší z vás? Je tady crossfit, který dá do těla i nejednomu trénovanému muži. Jestli na to máte, minimálně to zkuste. Dáte si pořádně do těla, posílíte fyzičku a podpoříte i hubnutí. A to stojí za to.

Tip: Chcete zhubnout boky? Pak pro vás máme inspiraci, jak na to.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama