Čtyři bylinky, které pomáhají ke zdraví vašich vlasů

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Bylinky mají vliv nejen na zdraví vašeho těla, ale také pleti či vlasů. A právě o bylinkách, které budou mít pozitivní vliv na vaše vlasy, vám dnes řekneme víc. Podívejte se s námi na čtyři bylinky, které stojí za vyzkoušení.

Je mnoho bylinek, kterými můžete podpořit zdraví svých vlasů. Kopřiva, rozmarýn, heřmánek, lopuch, levandule či přeslička patří k nejvhodnějším. A právě o prvních čtyřech vám dnes řekneme víc. Zkuste přestat experimentovat s kosmetikou a užijte si něco se stoprocentně přírodním složením.

Kopřiva proti lupům i padání vlasů

Kopřiva dvoudomá podporuje růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání, posiluje vlasovou pokožku a omezuje vznik a výskyt lupů. Kopřivy vašim vlasům navíc vrátí přirozený lesk. Kopřiva obsahuje vysoký podíl vitamínu A a C, železa, draslíku a kyseliny křemičité. Pokud tedy nevíte, po které rostlince sáhnout, je kopřiva jasnou volbou. Věděli jste, že je kopřiva vhodným řešením také pro mastné vlasy?

Rozmarýn pro regeneraci a růst

Trápí vás vypadávání vlasů a novým se moc růst nechce? Pak zkuste ze své bylinkové zahrádky vytáhnout trochu rozmarýnu. Rozmarýnový šampon nebo rozmarýnová voda omezí vypadávání vlasů a zregenerují vlasovou pokožku. Rozmarýn navíc pomůže růstu nových vlasů.

Heřmánek pro blond vlasy

Heřmánek budou milovat zejména blondýnky. Tato bylinka totiž dokáže skvěle zesvětlit odstín – ať už ve formě šamponu nebo oplachu. Kromě toho je heřmánek skvělou volbou proto, že zklidňuje, čistí a regeneruje. Pokud vás trápí jemné vlasy, heřmánkový šampon je hezky posílí, dodá jim lesk a také regeneruje vlasovou pokožku, pokud je v nerovnováze.

S lopuchem proti mazu

Lopuchový olej na vlasy, lopuchová vlasová voda nebo lopuchový šampon patří k opomíjeným bylinkám. A je to škoda. Odvar z kořene lopuchu zklidňuje vlasovou pokožku, omezuje tvorbu lupů a podporuje růst nových vlasů. Navíc potěší osoby s mastnými vlasy – protože pomáhá regulovat tvorbu mazu. Pozor si však dejte v případě, že vlastníte světlé nebo odbarvené vlasy. Pro ty lopuch příliš vhodný není.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama