Co vám opravdu sluší? Vybírejte oblečení podle vaší postavy a zaujměte

Gynex

Reklama

Šaty dělají člověka – to je staré známé přísloví, které pravděpodobně znáte. A je pravdivé! Oblečení má totiž velký vliv na naše sebevědomí a umí zásadně proměnit naše chování i reakce. Noste proto to, co vám sluší a v čem se budete cítit svá. Vybírejte oblečení podle vaší postavy a nedovolte tělesným nedokonalostem, aby kralovaly.

Podle takzvané typologie postav se lidé oblékají už od nepaměti. Není tajemstvím, že všechny kousky oblečení nemohou slušet všem lidem, proto se začala ženská těla přirovnávat k věcem nebo ovoci a podle toho se stanovilo, co jakému typu sluší. Zjistěte, co sluší vám.

Postava přesýpacích hodin = výhra v loterii

Začněme postavou v podobě přesýpacích hodin. Pokud jste majitelkou takto vypadajícího těla, doslova jste vyhrála v loterii. Často se říká, že přesýpací hodiny jsou považovány za ideál krásy přirovnávající se k mírám 90-60-90. Ženy mající takto dokonalou postavu se nemusí při nakupování ohlížet doprava či doleva. Dokonce si jednotlivé kousky nemusí ani zkoušet, protože jim sluší všechno (a to třeba i pytel od brambor).

Ženy s postavou do tvaru hrušky potřebují volné střihy a tmavé odstíny

Jste spíše ženou, která má postavu ve tvaru hrušky? To znamená, že vrchní část těla máte dokonalou, ovšem spodní – za tu nejste zrovna ráda. Takzvaná ,,hrušková figura“ má zpravidla větší boky, stehna nebo zadeček, proto se při výběru oblečení musíte zaměřit na volnější kalhoty a “áčkové” sukně, které obepnou vosí pas a zamaskují to, co na sebe upozorňovat nemá.

Připomínáte jablko?

Vybírat oblečení podle postavy není skutečně žádná věda. Stačí si stoupnout před zrcadlo a zodpovědět si otázku: ,,Co mi mé tělo připomíná?“ Pokud jablko, pak se pyšníte štíhlýma rukama i nohama, ovšem problémové je bříško, na kterém také nejvíce přibíráte. Vaším úkolem je upnout pozornost na přednosti v podobě nohou a zahnat pohledy směřující na nedokonalou oblast. Při výběru nových kousků do šatníku se zaměřte na volná trička nebo černé kousky. Není tajemstvím, že černá barva opticky zeštíhluje. Co také lichotí vaší postavě, tak jsou rovná saka a volné, oversized šaty. Ty jsou, mimochodem, dlouhotrvajícím trendem!

Ženy s obdélníkovou postavou sází na vzory a barvy

Dalším typem postavy je figura připomínající obdélník. Ta je typická méně výraznými křivkami a sotva znatelnými boky. Často se označuje za “chlapeckou postavu”. Pokud jste její majitelkou, rozhodně neklesejte na mysli. Existuje oblečení, které z vás udělá ženu.

Nejlépe uděláte, pokud budete nosit zakasaná trička nebo košile. Tím vytvoříte pomyslné křivky, které jinak nejsou na vašem těle znatelné. Co vám hraje do karet, tak jsou barvy a vzory. Člověk si bohužel neuvědomuje, jaké zázraky umí výraznost s postavou. A také kalhoty a sukně do pasu jsou pro vás tím pravým.

Tip: Jste malá a chcete vědět, jak vypadat vyšší? Máme pro vás připraveny tipy pro malou postavu. Zjistěte, jak na to.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama