Co pomáhá na popáleniny od sluníčka a jak se před ním chránit

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Mnoho z nás již na vlastní kůži okusilo sílu slunečního záření. Načervenalá pokožka, popálení, stroupky a nepříjemná bolest, tomu by se rádi vyhnuli asi všichni. Jaká je správná ochrana před sluncem a jak se zachovat při popálení kůže? Poradíme vám v následujícím článku.

Proč se před UV zářením vůbec chránit?

V letních měsících má slunce neuvěřitelnou sílu. Pokud mu vystavujete svou pleť bez jakéhokoliv kosmetického přípravku s UV ochranou, koledujete si o malér. UV záření pronikající do kůže může mít za následek předčasný vznik vrásek nebo pigmentových skvrn. Na sluníčku bychom však nějaký ten čas opravdu trávit měli, ze slunečního filtru získáváme potřebný vitamín D, je však důležité dodržovat určitá pravidla a nezapomenout pokožku pravidelně hydratovat.

Fototyp pleti

Vrozená odolnost kůže neboli fototyp se dělí v našich končinách na čtyři kategorie a řadí se mezi podstatnou část výběru vhodného přípravku na opalování. Ten vybíráme pomocí SPF (Sun Protection Factor), který udává násobek doby bezpečného pobytu na slunci po nanesení mléka na opalování. 

První pomoc – gel z aloe vera

Rostlina aloe vera má vysoce zklidňující, vyživující a regenerující efekt, proto je její gel vhodný na samotné popáleniny, loupání a vysušení pokožky. List aloe rozřízněte a potírejte postižené místo, uvidíte, že se úleva dostaví prakticky hned.

Panthenol

Přípravky po opalování s vysokým obsahem panthenolu by pro vás v létě měly být samozřejmostí, spousta z nás na tuto ochranu však zapomíná. V kosmetickém produktu by mělo být alespoň 1 % obsahu panthenolu – účinné látky, která urychluje a podporuje hojení. 

Zvolte vhodný opalovací krém

Krém s dostatečně vysokým SPF naneste důkladně a rovnoměrně na celé tělo, žádnou část nevynechte, a přestože je většina přípravků voděodolných, roztírejte ho každé 3 hodiny. Je důležité aplikovat produkt alespoň 20 minut před přímým kontaktem se sluncem a nezapomeňte si na slunění zvykat pomalu a po menších dávkách. Chraňte pokožku také v případě, že ležíte ve stínu a neopomíjejte ani ochranu očí a hlavy.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama