Co (ne)dělat, když je vám mizerně?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Ve chvíli, kdy se cítíte mizerně, potřebujete v životě nějakou vzpruhu na zlepšení nálady. Jak se zbavit špatné nálady? A co naopak nedělat, když zrovna ležíte v posteli a je vám pod psa? Přečtete si náš článek a získejte tipy, které vám zaručeně pomohou.

Relaxujte

Dělejte aktivitu, která vás naplňuje, pořádně si odpočiňte a nemyslete na povinnosti a starosti. Rádi sportujete? Tak hurá do toho. Jste vášnivý čtenář, ale dlouho jste na žádnou knihu neměli dostatek času? Zavrtejte se do křesla s dekou, čajem a vaší nejoblíbenější knížkou, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Pokud budete ležet na gauči, koukat do stropu a zbytečně se trápit, v ničem vám to nepomůže, proto tohle rozhodně nedělejte.

Spánek

Kvalitní spánek je důležitý pro psychickou pohodu, svěžest a dobrou náladu. Pokud jste se špatně vyspali, cítíte se unaveně, podrážděně a sklesle. Před spaním si dopřejte horkou koupel s bylinkami nebo solí, která vás krásně uvolní a zrelaxuje. Pokud trpíte nespavostí, nepijte před spaním kávu, nejezte těžké pokrmy, spěte ve vyvětrané místnosti a dlouhodobě se udržujte v kondici.

Vynechte tučné jídlo

Jídlo ovlivňuje psychickou i fyzickou kondici. Zejména ve chvíli, kdy se cítíte špatně nebo v depresi, zapojte do jídelníčku zdravou stravu. Přidejte do jídelníčku ovoce a zeleninu, kombinujte chutě a barvy. Tučné pokrmy způsobují zdravotní problémy, mají negativní vliv na zažívání, zvyšují hladinu cholesterolu a přispívají k tvorbě ucpaných pórů.

Zdroj: Freepik.com

Neuzavírejte se do sebe

Nejhorší, co můžete udělat, je být na vše sám. Nechte si pomoci od vašich nejbližších, jsou tady přece pro vás. Buďte s lidmi, kteří vás mají rádi, svěřte se nebo naopak podnikněte něco zábavného, při čem se odreagujete.

Čerstvý vzduch je také důležitý

Cítíte se ve svém bytě jako v noře? Máte celý den zatažené žaluzie a nevětrali jste už nějaký ten pátek? Vytáhněte žaluzie, pořádně vyvětrejte a nechte do bytu vpustit světlo. Pobyt na čerstvém vzduchu má kladný vliv i na psychiku. Zkuste vyměnit MHD za chůzi, uvidíte, co to s vámi udělá.

Dejte si čokoládu

Kvalitní čokoláda, která obsahuje minimálně 70% kakaa, má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Obsahuje mnoho vlákniny a živin, zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak, stimuluje mozek a je bohatá na antioxidanty, dokonce více než brusinky. Zjistěte, jaké další potraviny pro dobrou náladu můžete zapojit do svého jídelníčku.

Co děláte vy, když se necítíte ve své kůži?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama