Co můžete pro svoji postavu udělat teď hned

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Potřebujete shodit nějaká ta kila navíc? Nebo naopak nabrat? Pak musíte mít správně nastavený příjem kalorií vzhledem k vašemu výdeji. Dnes pro vás máme hned několik tipů na to, co můžete pro své tělo udělat ještě dnes.

Jezte dostatek bílkovin

Cvičením nezhubnete, pokud trochu neupravíte i svůj jídelníček. Právě vyvážená strava je totiž základním předpokladem hubnutí, nabírání svalové hmoty, ale také posouvání vašich výkonů na vyšší úroveň. A právě na bílkoviny mnoho lidí zapomíná, přitom jde o makroživinu, která má velkou roli při vašem pocitu zasycení. 

Připravujte si jídlo do krabičky

Vyhněte se neustálému objednávání jídla z fast foodu. Místo toho si začněte jídla na další den připravovat dopředu do krabiček. Díky tomu, že po něm pak jen sáhnete a sníte ho, nebudete mít takové tendence kupovat si hlouposti. Zabere vám to pár minut. Připravte si maso, přílohy, a pak je pouze kombinujte.

Omezte alkohol

Celý den nejíte a večer zakončíte pořádnou dávkou alkoholu? Pak se nedivte, že nehubnete. Alkohol jsou prázdné kalorie. Nemluvě o tom, že snižuje anabolické procesy po tréninku a zhoršuje regeneraci. 

Jezte pomalu a v klidu

I když je v současnosti občas těžké najít si trochu času pro sebe, u jídla byste si ten čas opravdu udělat měli. Pokud do sebe jídlo hodíte během pár minut a současně budete řešit pracovní e-maily, pravděpodobně toho sníte víc, než opravdu potřebujete. Navíc budete mít za chvíli znovu hlad. Věděli jste, že vašemu mozku trvá asi 20 minut, než si uvědomí, že jste sytí?

Nezapomínejte na pitný režim

Jestli s něčím bojuje většina lidí na světě, je to pitný režim. Pokud se chcete dostat do formy, ale také udělat něco pro vaši pokožku, vlasy a celkový stav organismu, měli byste být důslednější v dodržování pitného režimu. Pokud budete dehydratovaní, můžete být unavení a také se vám mohou zhoršit vaše kognitivní funkce.

Začněte s pohybem

Nikdo vás nenutí chodit do posilovny nebo běhat. Pohyb je však pro tělo přirozený. I proto byste ho neměli zanedbávat. Nikdy však nedávejte na to, co říkají trendy. Pokud víte, že vás běh bavit nebude, neběhejte. Místo toho si najděte pohyb, který vás bude bavit, a vydržíte u něj. Protože jakýkoliv pohyb je lepší než žádný.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama