Co dělat, když jdete poprvé do posilovny?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

S novým rokem přichází mnoho předsevzetí. Jedno z nejčastějších je zařazení sportu do každodenního života a s tím jde ruku v ruce posilovna. Jak se tedy připravit na svou první návštěvu a co rozhodně nevynechat?

Co si s sebou vzít?

Nezapomeňte na ručník, nejlépe rovnou dva. Jeden využijete při cvičení a druhý ve sprše. Láhev s vodou by v tašce také neměla chybět, pitný režim je velmi důležitý. Sportovní oblečení a kvalitní prodyšná obuv je základ, proto se ujistěte, že máte vše v dobrém stavu a cítíte se pohodlně. Po cvičení následuje sprcha, do které budete potřebovat sprchový gel, hřeben, deodorant a náhradní spodní prádlo. Pokud při sportu rádi posloucháte hudbu, vezměte si s sebou sluchátka.

Jídlo před tréninkem

Pokud se cvičením začínáte, nechoďte do fitcentra s prázdným žaludkem. Přibližně 30 minut před začátkem si zkuste dopřát například energetickou tyčinku nebo kvalitní bílkoviny.

Stres nechte doma

Každý někdy začínal, nemyslete si, že sportovci, kteří jsou dnes v posilovně doma, to někdy měli jinak. Zapomeňte na obavy z neznámého prostředí, zbytečně se nestresujte a neřešte, zda vás někdo bude sjíždět pohledem. Uvidíte, že si vás nakonec nikdo ani nevšimne.

Zdroj: Freepik.com

Recepce

Každá posilovna má u vstupu recepci, kde zaplatíte určitou částku za lekci, případně se stanete členem a získáte kartičku. Na vše se ptejte, jsou tam od toho, aby vás dostatečně informovali, hlavu vám neutrhnou. Je dobré si s sebou nosit malý zámek ke skříňce, v některých posilovnách ho půjčují, ale jinde si musíte donést svůj.

Slouží jako prevence proti krádežím. Pokud nemáte v dohledu šatny, zeptejte se, kde se nachází, to samé se sprchou. Personál vás rád informuje také o dalších službách, například využití soukromého trenéra, skupinových lekcích nebo strojích, které ve fitness centru jsou.

Jak se chovat?

Je velmi pravděpodobné, že se nebudete cítit ve své kůži a mnohdy ani nebudete rozumět tomu, co s daným strojem dělat. Nebojte se požádat o pomoc, lidé v posilovně jsou milí a rádi se vším poradí. Počítejte s tím, že za vámi možná někdo přijde a začne dávat rady nebo měnit techniku. Neberte to nijak zle, naopak, zkušení sportovci většinou nováčky poznají na první pohled.

Jak vypadala vaše první návštěva posilovny?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama