Chcete ušetřit? Můžete! Někdy totiž stačí opravdová maličkost

Gynex

Reklama

Jen málokdo má v dnešní době jistotu ve svých financích. Většina z nás naopak každý den přemýšlí nad tím, jak ušetřit a především kde. Dá se přitom vymyslet několik desítek možností, jak ušetřit nějakou tu korunu – i my pro vás několik šikovných tipů máme!

Nemusíte se hned pouštět do extrémů – prodat auto, vzdát se internetu nebo nosit oblečení pouze ze sekáče. Někdy totiž stačí opravdová maličkost, se kterou se vám podaří ušetřit. A i když šetření možná nepůjde závratnou rychlostí, vždy si vzpomeňte na ono známé „korunka ke korunce…“.

Tip: Vyměňte drahé kosmetické přípravky za přírodní suroviny, které budou stejně kvalitně pečovat o vaše tělo i vlasy.

První tip: když nakupovat, pak jedině podle seznamu

Pro nás ženy bohužel velmi častý problém. Nakupování je zkrátka naše slabost, ať už jde o nakupování oblečení, botiček nebo potravin. Často totiž vyrazíme do obchodu a nemáme v hlavě jasnou představu, co vlastně chceme. Nakonec až při projíždění uličkami v obchodě zjistíme, že vlastně potřebujeme úplně všechno.

A to je chyba. Když vyrážíte nakupovat, vždycky mějte seznam a toho se držte. Seznam si v klidu napište doma, udělejte si na to čas. Nakupujte s rozvahou a jen tolik, kolik skutečně potřebujete. Uvidíte, že jakmile pojedete na nákupu jen podle předem napsaného seznamu, výdaje se výrazně sníží.

Druhý tip: mějte v pořádku poplatky

Poplatek sem, poplatek tam – všichni za něco pořád platíme. Jsou to třeba bonusové programy v televizi, na které se stejně nedíváme. Jsou to předplatné časopisu, který ani nečteme. Jsou to nevýhodné účty, které si sjednáváme, protože často nemáme chuť běhat po jednotlivých pobočkách a nechávat si dávat lepší nabídky.

Když se nad tím zkusíte zamyslet, pak možná zjistíte, že i váš život je vlastně jeden poplatek vedle druhého. Proto si v klidu sedněte a podívejte se, za co kde platíte. Co půjde zrušit, to jednoduše zrušte a co zrušit nepůjde, snažte se podívat po jiné, pro vás výhodnější alternativě.

Třetí tip: vypínejte domácí spotřebiče

Zní to možná jako rada, kterou by vám dala vaše babička, ale skutečně na tom něco bude. Divila byste se, kolik lidí nechává třeba celý den běžet televizi, ačkoli se na ni vůbec nedívají. V dnešní době máme doma stále více spotřebičů, které nám usnadňují život, ale zároveň se nám díky nim také zvyšují výdaje. A přitom kolikrát úplně zbytečně.

Naučte se proto domácí spotřebiče vypínat. Co nepoužíváte, to vytáhněte ze zdroje – zbavíte se tak zbytečného žrouta energie. Pokud máte doma starou lednici, pračku, myčku nebo sušičku investujte do nové – nějaké, která bude úspornější.

Pamatujte, že i vypnuté spotřebiče spotřebovávají určitou energii, která se z krátkodobého hlediska možná zdá zanedbatelná, ale například z ročního pohledu už je to daleko smutnější pohled.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama