Chcete si půjčit peníze? Pak na nic nespěchejte

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Pokud se nacházíte v situaci, kdy si budete muset někde půjčit peníze, měli byste se mít na pozoru. V případě, že se jedná o vaši první půjčku, je velká pravděpodobnost, že uspějete. Možná se vám ale bude hodit pár rad, díky kterým se nedostanete do zbytečných problémů.

Televize je plná reklam s lidmi, kteří potřebovali nové auto, televizi nebo chtěli vyrazit na dovolenou, takže si vzali půjčku a během pár minut vyšli nadšeně z obchodu. Pokud se chcete vyhnout finančním potížím, rozhodně postupujte jinak. Půjčka je dobrým řešením pouze v některých situacích. Na co si musíte dát pozor?

Opravdu potřebujete půjčku?

Jako první byste si měli promyslet, zda půjčku opravdu potřebujete. Zvažte, jestli to, do čeho chcete své peníze investovat, ještě chvíli nepočká – ideálně do doby, než si na danou záležitost našetříte. Zamyslet se můžete také nad tím, zda bude životnost pořízené věci delší než doba splatnosti půjčky. Pokud ne, má opravdu smysl se zadlužovat?

Nebuďte ukvapení

Půjčka by neměla být okamžitým nápadem, na jehož základě začnete jednat. Na její zvážení byste si měli dát dostatek času. Zvažte, zda nebude vhodnější odkládat si peníze z výplaty – místo toho, abyste si brali úvěr. Platí to zejména v případě, že chcete zaplatit za dovolenou, nový mobilní telefon, pračku či myčku.

Budete moct splácet?

Zvažte, jak moc by vás případné splácení půjčky zatížilo. Jaké jsou vaše aktuální příjmy a výdaje? Jaké výdaje jsou povinné? A kde můžete ušetřit? Máte finanční rezervu, která pokryje výpadek vašich příjmů alespoň na tři měsíce? Pokud si nebudete jisti, že zvládnete hradit měsíční splátky, nepůjčujte si.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama