Bylinky podle zvěrokruhu. Najděte pro sebe ty pravé

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Každé znamení zvěrokruhu trápí jiné problémy a nemoci. I proto každému z nich pomohou jiné bylinky. Víte, které bylinky jsou vhodné právě pro vaše znamení?

BERAN (21.3. – 20.4.)

Beranovi vládne hlava, a tudíž může trpět na její bolesti. Proto jsou pro vás vhodné bylinky, které vyčistí krev, ale pomohou také proti bolesti. Může vám pomoci dobromysl, máta či heřmánek. Na zklidnění organismu zase meduňka a třezalka.

BÝK (21.4. – 21.5.)

Lidé ve znamení býka potřebují bylinky, které jim zklidní trávení. Ideální je pelyněk, tymián či hořec žlutý. Pro silnější imunitu vyzkoušejte česnek, cibuli a černý rybíz.

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.)

Blíženci potřebují posílit plíce a zklidnit nervový systém. Vyzkoušet můžete meduňku, mátu či třezalku na zklidnění žaludku. Dále pak čaj z petrklíčů nebo fenyklu. Vhodné jsou také kopřivové čaje.

RAK (22.6. – 22.7.)

Rakům vládne břicho, prsa, játra a bránice. I proto potřebujete bylinky, které pomohou trávení a psychice. Ideální je pro vás heřmánek, kostival, jahodník a třezalka. Dále pak fenykl, řebříček a máta.

LEV (23.7. – 22.8.)

Lvi by si měli dávat pozor na srdce. Bylinkou vhodnou pro toto znamení je meduňka, třezalka, rozrazil, kontryhel a rozmarýn. Nezapomeňte doplnit také selen, hořčík a vitamín A.

PANNA (3.8. – 22.9.)

Pannám se hodí bylinky prospěšné pro trávení. Prospívá jim heřmánek, řepík obecný, meduňka lékařská či máta peprná. Vyzkoušet můžete také listy jahodníku lesního či třezalku tečkovanou.

VÁHY (23.9. – 23.10.)

Váhy trpí na ledviny a potíže s močovým měchýřem. Pomůže vám pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec, ale i jestřabina lékařská, brusinky, jahody nebo šalvěj s dobromyslem.

ŠTÍR (24.10. – 22.11.)

Vládcem štírů jsou reprodukční orgány. I proto potřebujete rostliny, které ovlivní rovnováhu pohlavních hormonů. Ideální je kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná.

Zdroj: Freepik.com

STŘELEC (23.11. – 21.12.)

U vás hrozí potíže s játry a trávením. Vyzkoušejte heřmánek, kopřivu, přesličku a pampelišku. Dále můžete zkusit zlatobýl, řebříček, dubovou kůru, jitrocel a třezalku.

KOZOROH (22.12. – 20.1.)

Kozorohovi vládnou kolena, kosti, klouby a zuby. Proto je pro ně vhodný kostival. Dále pak kopřiva, třezalka, máta a meduňka. Vyzkoušet můžete také heřmánkové čaje a obklady.

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.)

Pro vás jsou skvělé bylinky, které zlepší krevní oběh a uvolní nervový systém. Můžete zkusit vstavač, mečík, trojčetku, heřmánek, šantu kočičí, mučenku, kozlík, chmel, aloe, myrhu, kadidlo, kostival, skořici a hřebíček.

RYBY (21.2. – 20.3.)

Rybám se budou hodit bylinky, které posílí imunitní systém a mají antibakteriální účinky. Vyzkoušejte třezalku, měsíček zahradní, chaluhu bublinatou, meduňku, dobromysl, brutnák lékařský, komonici lékařskou a mučenku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama