Buďte na chvíli sobecká. Naučte se mít čas sama na sebe

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Jste zvyklá na to, že byste se pro ostatní rozdala, ale sama na sebe tak nějak zapomínáte? Chyba! Začněte čas od času myslet jen na sebe – neohlížejte se na nikoho a na nic. Ne vše musí být prospěšné pro vaše okolí. Někdy stačí, když je něco prospěšné jen pro vás.

Ze všeho nejdřív bychom vám chtěli říct, že je rozdíl mezi pozitivním sobcem a sobcem, který myslí sám na sebe za všech okolností. Takoví lidé nepřinesou nic dobrého nikomu z nás. Když však najdete svou rovnováhu, uvidíte, jak je fajn myslet občas jen na sebe.

Ve vztahu s partnerem

Člověk, který je ve vztahu, by se měl snažit o to, aby sobecký nebyl a myslel i na toho druhého. Pokud však myslíte jen na toho druhého a sami na sebe nemyslíte vůbec, řítíte se do problému. I ve vztahu jsou okamžiky, kdy je lepší myslet jen na sebe. Pokud děláte pro partnera vše, co mu vidíte na očích, ale bez jeho ocenění či odezvy. Nebo proto, aby vám váš skutek vrátil, začněte být více sobecká. Zaměřte se na to, co vám ve vztahu dělá dobře a rozvíjejte to. Pokud nic nenajdete, zamyslete se nad tím, jestli není na čase hledat nového partnera.

NAUČTE SE PŘIJÍMAT POCHVALY A KOMPLIMENTY. NESNAŽTE SE KOMPLIMENT ZLEHČOVAT, PROSTĚ SI TO ZASLOUŽÍTE.

Zdroj: Freepik.com

V posteli s partnerem

Ačkoliv není sex nejdůležitějším prvkem ve vztahu, jde o jeho velmi důležitou součást. Právě v posteli byste měla být více sobecká – to ale neznamená, že budete na svého partnera zapomínat. Současně by něco příjemného pro něj nemělo probíhat na úkor vás. Ženy to mají složitější, co se týče orgasmu, ale často nechtějí svého partnera obtěžovat – a tak jsou raději potichu a spokojí se s tím, co chce partner. Zkuste jej překvapit a řekněte mu, co chcete i vy.

S vašimi přáteli

Poté, co se naučíte být sobecká ve vztahu s vaším partnerem, je na čase provést menší kontrolu také mezi vašimi přáteli. Kdo je váš skutečný přítel a kdo vás jen vysává a zneužívá? Těšíte se na setkání s danými osobami, nebo máte pocit, že s nimi ztrácíte svůj drahocenný čas? Máte kolem sebe osoby, které vám neubližují, a můžete se na ně spolehnout? Pak se snažte věnovat zejména takovým.

Ve vaší práci

Jistou míru sobectví můžete začít uplatňovat také ve své práci. Člověk, který je sobecký v dobrém smyslu, nepracuje přesčasy, zatímco kolegové domů odcházejí dřív, než by měli. Takový člověk nepracuje někde, kde už jej to nenaplňuje. Pozitivní sobec je ve své práci spokojený a šťastný. Když znáte své schopnosti a hodnoty, umíte se také náležitě prodat.

Co děláte vy pro svou spokojenost? V čem jste se naučili být sobečtí?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama