Březová voda je poklad při péči o pokožku

Gynex

Reklama

Březová voda je pro mnoho žen jednou velkou neznámou. A to je škoda, protože se o ní často říká, že je to blahodárný elixír pro naši pokožku.

Březová voda je známá tím, že má pozitivní vliv nejen na krásu naší pokožky, ale podporuje také naše zdraví celkově. Pojďme si proto společně v dnešním článku o březové vodě říci něco více. Možná totiž i vy patříte k ženám, které o ní až do této chvíle vůbec neslyšely.

Je snadno k dostání

Pokud vás napadlo, že jste se s březovou vodou ještě nikdy nesetkaly z toho důvodu, že se dá obtížně sehnat, pak tuhle myšlenku vyžeňte z hlavy. Je tomu totiž spíše naopak a sehnat březovou vodu (konkrétně tedy přípravky, které březovou vodu obsahují) není vůbec složité,

Natrefíte na ně prakticky v kterékoli drogerii. Kosmetické produkty obsahující březovou vodu se prodávají také v lékárně, stačí se proto jen informovat.

Vyrobte si peeling z březových listů

Nejen březová voda prospívá kráse. Napadlo by vás vyrobit si svůj vlastní březový peeling? Většina z vás teď kroutí hlavou a některé možná i napadlo, co je to za bláznivý nápad. My si ale za tímto tvrzení stojíme a jsme toho názoru, že březový peeling je pro pokožku na těle naprosto perfektní volbou.

A jak na to? Ve skutečnosti na tom vůbec nic není. Postup je tak jednoduchý, až vás zaskočí. Vlastně jde jen o to, že vezmete třeba jednu nebo dvě hrstičky březových listů a rozmixujete je společně se dvěma polévkovými lžícemi oleje a jednou polévkovou lžící hrubozrnné soli. Smícháte a poté použijete jako klasický peeling, který si kupujete v obchodě.

Jak březová voda působí na naše zdraví?

Nyní ale zpátky k březové vodě, které jsme věnovali náš dnešní článek. Určitě chcete vědět, jak březová voda prospívá našemu zdraví. Všude se o ní mluví jako o zázračném elixíru, ale ne každá ví, jak skutečně pomáhá a jak působí.

Proto zde vyzdvihneme obsah a složení březové vody. Ta v sobě totiž obsahuje velké množství vitamínů (konkrétně vitamín C a hodně vitamínů ze skupiny B), nechybí jí ani minerály nebo flavonoidy. Všechny tyhle látky společně pak tělo chrání před volnými radikály, růstem nádorových buněk a podporují činnost imunitního systému.

Březová voda a krásné vlasy jdou ruku v ruce

Patříte k ženám, které si na krásně a vitalitě svých vlasů dávají hodně záležet? Ctíte rčení, že vlasy jsou korunou ženské krásy? V tom případě vás určitě potěší, že březová voda blahodárně prospívá také krásné hřívě.

Nejenže ulevuje pokožce hlavy, ale zároveň také zamezuje tvorbě lupů, které dokážou hodně potrápit a mnohdy je s nimi opravdu těžké bojovat – možná o tom víte své.

Březová voda také mimo jiné podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich přílišnému maštění. To všechno jsou bezesporu velká pozitiva, pro které stojí za to březovou vodu vyzkoušet.

Tip: Nedělejte chyby v péči o pleť. Zjistěte, jaké kosmetické omyly ubližují vaší pokožce.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama