6 potravin, které vám ubírají energii

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Potraviny mají na lidský organismus mnohem větší vliv, než byste si mohli myslet. Zatímco některé vás nabijí energií i na několik hodin, jiné mohou vaše tělo zanést a unavit. A právě na potraviny ubírající energii se s vámi dnes podíváme.

Smažená jídla

Hranolky, smažený sýr, ale i bramboráky nebo řízky. Na trávení smažených jídel spotřebuje naše tělo obrovské množství energie. A to tak velké, že se vám chce po obědě jenom lehnout a spát. Věděli jste, o tom, že smažená jídla dráždí žaludek a střeva?

Alkohol

O tom, že vám alkohol na soustředění a energii nepřidá, jistě víte. Po prvotní euforii se dostaví únava, které se těžko odolává. Z dlouhodobého hlediska má pravidelná konzumace alkoholu na spánek negativní vliv. I když rychle usnete, váš spánek kvalitní nebude.

Pečivo a výrobky z mouky

I když se chvíli po konzumaci pečiva a moučných výrobků cítíte plní energie, vysoký podíl jednoduchých sacharidů vás během okamžiku dovede k velké únavě. Částečným řešením může být jedení celozrnného pečiva, které vám dodá energii na delší dobu než pečivo z bílé mouky.

Červené maso

Hovězí, vepřové a zvěřina patří k potravinám, které nejsou pro tělo příliš prospěšné. Pokud jste si mysleli, že vám červené maso dodá energii, mýlili jste se. Lidské tělo tráví červené maso déle než jakoukoliv jinou potravinu, což vám sebere mnoho energie.

Kofein a energetické nápoje

U kofeinu a energetických nápojů platí to stejné jako u bílého cukru. Jde pouze o krátkodobý zdroj energie, který doprovází rychlý pokles cukru a pocit silné únavy. Navíc má negativní vliv na kvalitu a délku spánku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama