5 způsobů, jak můžete zabavit vaše děti v dešti

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Venku prší a vaše děti se nudí tak moc, že nevíte, jestli se slunečného počasí dožijete ve zdraví? Jedno z možností je teple je obléct, vyrazit ven a nechat je skákat do kaluží. Uvidíte, že si to budou užívat. Pokud ale máte strach, že budou nemocné, nezbývá vám nic jiného, než vymyslet program na doma.

Hry jsou v dětském životě velmi důležité – během hraní a tvoření se děti učí a rozvíjí. Ideální je vymýšlet takové činnosti, při nichž děti zapojí nejen mozek, ale i ruce a svou nervovou soustavu. Díky tomu se bude rozvíjet jejich motorika, psychika i představivost. A jakými způsoby je můžete zabavit za deštivých dní?

Tvoření z papíru

Ve vaší domácí výbavě by neměl chybět papír. A to jak bílý na kreslení, tak i barevný. Mohou z něj tvořit děti jakéhokoliv věku. Na bílý papír můžete dětem nakreslit obrys ovoce. Poté můžete natrhat barevné papíry na malé kousky a ovoce jimi vybarvit. Nebo si můžete vytvořit výzdobu do oken.

Nechte děti vařit

Všechny děti si rády hrají na vaření. Tak proč je nenechat? Zkuste si s nimi upéct třeba cupcaky. Nechte je přidávat do těsta mouku nebo kakao, nechte je vyzkoušet, jak se míchá těsto. A nakonec vám mohou pomáhat se zdobením. 

Vytvořte potravu pro zvířátka

S dětmi můžete připravit potravu pro ptáčky na zimu. Připravte si formičky na muffiny (silikonové) a nechte děti, aby daly na dno nejrůznější semínka, proso, mák či pšenici. Poté rozpusťte sádlo a nalijte ho do formiček. Nakonec do směsi ponořte provázek sloužící jako poutko. Až vše ztuhne, můžete s dětmi krmení zavěsit na stromy.

Plastelína a modelování

Modelování z plastelíny milují téměř všechny děti. Velkou výhodou je fakt, že můžete sehnat modelínu s nejrůznějšími vlastnostmi – třeba ve formě kinetického písku. Zatímco menší děti mohou vykrajovat z plastelíny různé tvary, větší děti mohou dělat zvířátka či různé postavičky. 

Pantomima

Pokud se chcete s dětmi pořádně zasmát, zahrajte si pantomimu. Do klobouku dejte nejrůznější sporty nebo zvířátka a zkuste je předvádět. Uvidíte, že si tuto hru užije celá vaše rodina.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama