5 typů lidí, kteří z vás pomalu, ale jistě vysávají energii

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Lidé, kteří z vás vysávají energii, se mohou vyskytovat kdekoliv – mohou být u vás v práci, mezi vašimi příbuznými, ale klidně to může být i váš partner. Víte, jak se můžete proti těm, kteří vás vysávají, bránit? S našimi tipy zjistíte, před kým byste se měli mít na pozoru a jak se takovým lidem ubráníte.

Každý mu/jí ubližuje

Takový člověk se s vámi chce pravděpodobně pravidelně scházet, aby si s vámi mohl popovídat. Přátelská konverzace se však brzo změní v hromadu nářků, které musíte několik hodin v kuse poslouchat. Musíte si vyslechnout o tom, jaké peklo má doma i v práci, jak nic nestíhá, že je unavená. Když však vyrukujete s řešením, dělá, jako kdyby vás neslyšela. Situace dané osoby je totiž natolik těžká, že nemá žádné řešení. Nemluvě o tom, že vy máte samozřejmě vše mnohem lepší.

Jak danou situaci řešit: Pokud vám daný člověk říká o tom samém už po několikáté, ohraďte se – řekněte, že už nic nového nevymyslíte a neustálé omílání toho samého k řešení nevede. Pokud se situace nezlepší, můžete s danou osobou trávit jen tolik času, kolik uznáte za vhodné.

Sebestředný narcis

Takoví lidé jsou na první pohled zábavní a přitahují pozornost. Občas se může zdát, že každý v jejich okolí se poveze na vlně radosti a pohody také. To však platí pouze do chvíle, kdy je narcis v centru pozornosti. Když tomu tak není, je konec – jejich pozornosti se nedočkáte. Je to jen samé já, já a zase já.

Jak danou situaci řešit: Buďte realisté. Pokud potřebujete podpořit nebo s něčím pomoct, běžte za někým jiným, zde se pozornosti nedočkáte. A když už se s nimi občas dá spolupracovat, musíte apelovat na to, že je daná situace v jejich zájmu.

Zdroj: Freepik.com

Pomlouvá, kudy chodí

Typickou drbnu vám jistě nemusíme dlouho představovat. Sejdete se u kávy a během deseti minut víte vše o lidech z vašeho okolí – o těch, které znáte, ale i neznáte. Takový člověk však nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby pomluvil i vás.

Jak danou situaci řešit: Vaše hodnota je v tom, jací skutečně jste. Nejste těmi, za které vás považuje člověk, který vás pomluví. Takové řeči prostě ignorujte a neberte si je osobně. Všem těmto drbacím sešlostem se vyhýbejte, případně dané osobě řekněte, že máte s jejím chováním problém.

Drama queen

Člověka, který musí dělat z jakékoliv situace drama – takového má ve svém okolí téměř každý z nás. Takové osoby se vyžívají v tom, když mohou něco řešit, když mohou bojovat. A nezáleží na tom, zda otevřeně, nebo skrytě. Ať už jde o věčné hádky, nebo naopak přehlížení, není společnost takových osob příjemná.

Jak danou situaci řešit: V případě konfliktu se snažte držet v klidu. Zhluboka se nadechněte, počítejte do deseti. Občas uznejte pravdu dané osoby, nebude to čekat. Pokud však nesouhlasíte, jasně řekněte svůj názor.

Všechno ví, všechno zná, všude byl/a

S takzvaným ředitelem zeměkoule se za život setkal každý minimálně jednou. Takový člověk musí mít vše pod kontrolou, samozřejmě i váš život. Tento člověk má svůj názor na vše, váš vlastní neakceptuje. Klidně si vás zkontroluje, zda se jeho instrukcemi opravdu řídíte.

Jak danou situaci řešit: Řešení je jednoduché – člověku, který ze sebe dělá, že je něco víc, nemá smysl odporovat. Jednejte v klidu, řekněte svůj názor. Klidně poděkujte za radu, ale dodejte, že si poradíte sami a jinak.

Máte kolem sebe negativní lidi, nebo se vám podařilo vybudovat si kolem sebe skupinku opravdu skvělých přátel?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama