5 tipů na to, jak se můžete zabavit během karantény

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

Aktuální situace je nepříjemná – a s velkou pravděpodobností bude ještě chvíli trvat. Patříte však k těm, kteří nevydrží jen sedět a nic nedělat? Nudí vás nekonečné povalování se v posteli a všechny seriály i filmy, které jste chtěli vidět, už máte zhlédnuté? Pak pro vás máme pět tipů, jak se můžete zabavit během karantény se svým partnerem.

Tip č. 1: Uvařte si společnou večeři

Je vaření oběda či večeře stále jen na vás? Už vám leze neustálé obskakování jeden druhého na nervy? Pak si udělejte s partnerem z vaření příjemně strávenou činnost ve dvou. Ať už se váš partner zapojí do přípravy večeře jako takové, nebo vám jen pomůže s mícháním, odměřováním či krájením, uvidíte, jak pro vás bude tato společně strávená chvilka příjemná.

Tip: Inspirujte se a připravte si k večeři něco nového a zdravého. V naší kuchařce najdete spoustu zdravých receptů.

Tip č. 2: Sestavte spolu puzzle a hrajte deskové hry

Nezáleží na tom, kolik vám je let. Na skládání puzzlů a hraní deskovek nebudete nikdy staří. Buď můžete vyzkoušet svoji trpělivost při skládání obrázku z puzzlů (zabavíte se i na několik večerů), nebo můžete vytáhnout zásobu vašich deskovek a zahrát si je spolu. Některé si můžete zahrát i se svými dětmi. Pokud trávíte čas jen ve dvou, můžete si pořídit i deskovku pro dospělé. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: Pixabay.com

Tip č. 3: Udělejte si domácí lázně

Navštěvujete s partnerem pravidelně wellness a chybí vám to? Máte doma vanu? Pak si vytvořte domácí lázně. Kupte si kvalitní mořskou sůl, případně pěnu do koupele. Zábavu si můžete užít se šumivou bombičkou do koupele (tu si můžete vyrobit sami, třeba se svými dětmi). K tomu přidejte zapálené svíčky, vše doplňte o oblíbenou lahev bublinek a nechte se hýčkat spolu se svým protějškem.

Tip č. 4: Začněte sportovat

Karanténa lidské aktivitě příliš neprospívá. Že jsou všechny bazény i fitness centra zavřená? Výmluvy nechte stranou – společně cvičit můžete i bez nich. Pořiďte si brusle a vyrazte na cyklostezku, kterou máte kousek od svého bydliště. Nebo se běžte projít do lesa či parku. K tomu, abyste začali s procházkami nebo během, mít otevřené fitko nepotřebujete. Pokud máte zahradu, vyzkoušejte třeba badminton. Doma vás může zabavit jóga.

Tip č. 5: Udělejte si romantický večer

Tento tip jsme již „nakousli“, ale romantických večerů ve dvou není nikdy dost. Udělejte si společnou večeři se svojí drahou polovičkou – nebo se alespoň projděte do restaurace, kde si jídlo vyzvednete s sebou. Po večeři se můžete podívat na hezký film, dát si společnou vanu, masáž – a co se bude dít potom, je jen na vás.

Tipů na to, co můžete se svým partnerem doma dělat, je spousta. Některé vás sice hned nenapadnou, ale po bližším zkoumání zjistíte, že je dost toho, co můžete dělat. Můžete začít zahradničit, koupit si online kurz, ale klidně jen blbnout jako malé děti. Jaké jsou vaše tipy na zábavu v karanténě?

Tip: Přečtěte si také, jak během karantény pečovat o svůj vztah.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama