5 tipů, jak na úspěšný pracovní pohovor

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Čeká vás pohovor ve vysněné práci a vy byste rádi překonali nervozitu a stres, které jsou jednou z hlavních příčin neúspěchu a možného fiaska? Jak pracovní pohovor úspěšně zvládnout? To se dozvíte v následujícím článku.

Jak udělat dobrý první dojem na pohovoru

Slušné chování a správný výběr oblečení jsou pro první dojem klíčové. Vyberte kousky vhodné pro danou pozici, zkontrolujte, zda je vaše oblečení čisté a v dobrém stavu, nezapomeňte na parfém a přiměřené doplňky.

Dejte si záležet na make-upu a úpravě vlasů. Snažte se pozitivně zaujmout již od samého začátku, vypněte si telefon a přijďte na pohovor včas, raději s předstihem. Chovejte se dospěle, mluvte přiměřeně a nebojte se použít rozšířenou slovní zásobu. Při příchodu hlasitě pozdravte, udržte oční kontakt a pevně stiskněte ruku. Snažte se být osobnost, která působí vyzrále, organizovaně a decentně.

Buďte připraveni

Zjistěte si o firmě důležité informace, zajímejte se o historii a zajímavosti. Prohlédněte si webové stránky a sociální sítě, několikrát si pročtěte ta nejdůležitější fakta. Není nic horšího, než nevědět, čím se společnost zabývá nebo co je zač. Na většině pohovorů padne otázka, zda o firmě máte povědomí, co vás zaujalo a proč jste se na inzerát ozvali. Mluvte vlastními slovy, neučte se nic nazpaměť.

Zdroj: Freepik.com

Zbavte se nervozity

Dostatečná příprava, spánek a trénink vám pomohou zbavit se stresu a nervozity. Vyzkoušejte si proto pohovor nanečisto, promyslete si odpovědi na otázky, soustřeďte se a hluboce dýchejte. Nenechávejte nic na poslední chvíli, dopřejte si dostatek času a zbavte se všeho, co by vás mohlo znervózňovat.

Iniciativa je důležitá

Prázdné tlachání, odtažitý postoj a pocit, jako byste se ocitli ve výslechové místnosti. Zkuste se těmto věcem vyvarovat, reagujte a pokládejte dotazy, pozorně poslouchejte a pište si poznámky. Mnoho informací pro vás může být nudných, ale nedávejte to najevo, buďte nadšení a proaktivní.

Prodejte váš příběh

Mezi první otázky, které kandidát při pohovoru dostane, se řadí shrnutí pracovních zkušeností a absolvování škol. Povídejte o své profesní minulosti, mluvte otevřeně a vysvětlete, co vás v kariéře posouvalo a čemu přikládáte velkou váhu. Osvětlete případné rychlé změny v zaměstnání, dejte najevo i svoje chyby. Dokážete tak, že jste schopni sebereflexe a kultivovaného projevu.

Jaké jsou vaše tipy pro úspěšný pohovor?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama